Co to jest spirulina i dlaczego tak ceni się ją w zdrowej diecie?

Spirulina hawajska to suplement diety o prozdrowotnym działaniu. Polepsza samopoczucie i uzupełnia jadłospis w mikroskładniki o korzystnym działaniu. Jej popularność jest spora, głównie dzięki kompleksowemu działaniu spiruliny i jej naturalnemu składowi. Na co spirulina może być stosowana? Zebraliśmy dla was najciekawsze opinie – spirulina z całą pewnością jest warta swojej ceny!

Spirulina w proszku wspomaga oczyszczanie organizmu

Toksyny atakują nas pod każdą postacią, szkodliwe związki przyswajamy z przetworzonym pokarmem, powietrzem i wodą. Organizm ma jednak ograniczone zdolności do samooczyszczania i często obniża swoją kondycję, gdy toksyn jest za dużo. Do właściwości spiruliny należy wspomaganie oczyszczania, między innymi poprzez usprawnienie pracy wątroby i nerek, a także całego układu pokarmowego.

W celu zwiększenia efektu oczyszczania polecamy połączenie spirulina i chlorella (można też dodatkowo łykać cynk organiczny). Chlorella doskonale uzupełnia działanie spiruliny hawajskiej, gdyż zawiera w składzie cenny chlorofil oraz inne związki bioaktywne.

Spirulina hawajska na lepszą pracę układu nerwowego

Bogactwo witamin i minerałów, którym wyróżnia się spirulina, to idealna dawka wspomagająca pracę najbardziej strategicznych układów, w tym układu sercowo-naczyniowego oraz układu nerwowego. Magnez oraz witaminy z grupy B, a także kwas foliowy dobrze wpływają na koncentrację i pamięć, dlatego suplement spirulina to dobra propozycja dla osób aktywnych. Tabletki spiruliny przyjmowane każdego dnia działają jak naturalna porcja antyoksydantów, która minimalizuje degradujące działanie wolnych rodników (starzenie się organizmu).

spirulina

Źródło: Spirulina tabletki od KenayAG

Spirulina – na co nam słodycze, gdy mamy ją w diecie?!

To właśnie witaminy i minerały, które są tak silnie skoncentrowane w sproszkowanej spirulinie, dają nam każdego dnia „kopa energetycznego”. Regularnie dodawanie spiruliny do potraw i koktajli zapewni naszemu organizmowi dawkę energii. Dawkowanie spiruliny zgodnie z zaleceniami producenta ma także działanie uwalniające cukier z komórek, przez co efekt energetyczny jest jeszcze bardziej odczuwalny. Spirulina jest doskonałym suplementem w diecie osób uprawiających sporty ekstremalne, drużynowe i trening wysiłkowy, np. podnoszenie ciężarów.

Spirulina dla osób chorujących na serce

Szczególnie właściwości spiruliny mogą docenić osoby, które narzekają na kwestie związane z układem sercowo-naczyniowym. Działanie spiruliny to między innymi obniżanie LDL, trójglicerydów oraz cholesterolu całkowitego. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko miażdżycy oraz zawałów.

Która spirulina jest najlepsza?

Decydując się na włączenie spiruliny do swojej diety mamy do wyboru spirulinę w proszku oraz spirulinę w tabletkach. W obu przypadkach jest równie dobrze przyswajalna (sproszkowana spirulina ma słonawy smak i nie zawsze smakuje jako dodatek do potraw, tabletki są zdecydowanie wygodniejsze w dawkowaniu). Polecamy zwracać uwagę na pochodzenie spiruliny oraz certyfikaty jakości – ekologiczna uprawa gwarantuje dobry efekt suplementacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here