Lekarz flebolog i jego rady na temat niewydolności żylnej

Skąd wiedzieć, w jaki sposób rozpoznać objawy niewydolności żylnej? Jak dbać o układ naczyniowy? Klinika flebologii radzi.

Jak rozpoznać pierwsze objawy niewydolności żylnej? Sygnały alarmujące

Niewydolność żylna jest jedną częściej występujących dolegliwości. Niestety borykają się z nią nawet bardzo młodzi ludzie i nic nie wskazuje na to, by miało się do szybko zmienić. Choć mając niewiele lat nie myśli się zbyt często o wizytach u lekarza, warto wiedzieć, czym charakteryzują się schorzenia żylne, by w porę zareagować i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Do jednych z pierwszych objawów niewydolności żylnej zaliczyć można uczucie ciężkości nóg. Jeśli więc masz wrażenie jakby ktoś przywiązał ci do kończyn kamienie i symptom ten występuje dość często, warto wykonać badanie USG Doppler, które pozwala określić kondycję żył. Kolejnym niepokojącym objawem jest występowanie skurczów łydek. Chory może też zauważyć obrzęki nóg oraz czuć ciągnięcie skóry kończyn. Pojawienie się tzw. pajączków oraz żylaków powinno już zmusić do odwiedzenia specjalisty. Lekarz od żylaków jest w tym przypadku koniecznością.

Jak zmniejszyć uciążliwe objawy domowymi sposobami? Flebolog Warszawa radzi, jak można sobie ulżyć prostymi metodami

Choć nie powinno się wdrażać leczenia na własną rękę, można sobie ulżyć domowymi sposobami. Na wzmocnienie naczyń poleca się suplementy diety z kasztanowcem zwyczajnym, escyną i witaminą C. Działanie na żyły od środka jest bardzo ważne. Można także wspomóc się kremami i żelami łagodzącymi obrzęki. Najprostszym sposobem na pozbycie się opuchlizny jest umieszczenie kończyn dolnych powyżej linii serca. Można położyć się na podłodze, oprzeć nogi o ścianę i trzymać tę pozycję przez co najmniej kilka minut – ulga gwarantowana.

Jak leczyć niewydolność żylną? Klinika flebologii i jej oferta

Lekarz od żylaków zazwyczaj wykonuje badanie USG Doppler, dzięki któremu można ocenić przepływ krwi w żyłach i tętnicach. Wskazaniem do wykonania go jest między innymi występowanie owrzodzeń skóry podudzi i stóp, drętwienie nóg oraz wcześniej wymienione objawy niewydolności żylnej. Flebolog Warszawa na podstawie tego badania może zasugerować konieczność wykonania zabiegu lub operacji chirurgicznej. Najczęściej wykonuje się zabiegi laserowe, które są mało inwazyjne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here