jak poronić naturalnie

Poronienie wydawać by się mogło, że dla kobiety jest czymś strasznym, ale nie do końca można to tak traktować. Jeśli chodzi o poronienie to można tak mówić do dwudziestego trzeciego tygodnia ciąży. Jeśli zaczynają się jakieś problemy z ciążą po tym okresu to mówimy już o przedwczesnej ciąży. Zdarza się tak, że płód nieprawidłowo się rozwija i nie ma sensu żeby takie dziecko się rodziło. Wtedy dochodzi do poronienia, które wywołują lekarze.

To częsty widok dzisiaj, bo w ogóle młode kobiety mają problemy z zachodzeniem w ciąże. Jeśli już zajdą to niestety, ale nie rozwija się to tak jak trzeba, a zatem trzeba to przerwać. Jest to bardzo trudna decyzja, ale jeśli nie ma innego wyjścia to trzeba właśnie na coś takiego się zdecydować. Teraz płód jest malutki i jest nam łatwiej podejmować takie decyzje niż w piątym miesiącu ciąży. Te kobiety, które przez to przeszły dobrze wiedzą jak to wygląda i lepiej żeby nie trzeba było dobrowolnie się na to decydować.

Niechciana ciąża

W życiu nie wszystko da się przewidzieć, dlatego trzeba będzie podejmować te trudniejsze decyzje. Wiele kobiet zachodzi w niechcianą ciąże. Można czekać do momentu aż płód się rozwinie i wtedy dokonać aborcji, ale naprawdę nie ma sensu tak długo czekać. Skoro nie chcemy dziecka to trzeba będzie wziąć tak zwane tabletki po. W kilka dni po stosunki gdzie wiemy, iż doszło do zapłodnienia trzeba wziąć tabletkę. Wtedy dojdzie do kontrolowanego poróżnienia i temat ciąży się zakończy.

smutna kobieta

Do dziesiątego tygodnia ciąży poronienie odbywa się właściwie bez żadnych objawów. Może jedynie wystąpić jakieś krwawienie. Tak się dzieje u większości kobiet, ale jeśli po zażyciu tabletek są jakieś niepozarządzane efekty to trzeba się zgłosić do lekarza i on dalej już nas pokieruje. Na temat wspomniane tabletki mówi się w Polsce bardzo dużo, bo zwolenników jak i przeciwników jest tutaj po równo. Wszystko tak naprawdę zalezę będzie od sytuacji, w jakiej jesteśmy.

Jeśli wszystko jest jak trzeba to można się na nieco zdecydować, ale często takie niechciane ciąże trafiają się kobietom, które są w związkach. Jeśli nie do jedzie do poronienia to wszystko się wyda i ich życie stanie na głowie, a przecież żadna kobieta tego nie chce? Nikt nie powinien zajmować się ocenianiem takiej osoby, która wywołuje u siebie poronienie.

Każda kobieta odpowiada za siebie, dlatego niech sama podejmuje decyzje o swoim życiu i tym czy dziecko ma przyjść na świat czy nie. My krytykując takie osoby nigdy nie wiemy czy za miesiąc nie będziemy w podobnej sytuacji i nagle nasze podejście do tego tematu się zmieni. Tak to właśnie wygląda, że życie potrafi bardzo mocno zaskakiwać i trzeba być na wszystko przygotowanym.

Poronienie w ciąży

Często dochodzi do poronienia wtedy, kiedy kobieta nie wiedziała o tym i sama to przez przypadek wywołała. Może coś dźwignąć może się schylić i już jest problem. Im bardziej zaawansowana będzie ciąża tym bardziej obfite będzie krwawienie. W takiej sytuacji konieczne będzie zgłoszenie się do lekarza i do szpitala.

Inaczej nie będzie można normalnie i co ważne bezpiecznie funkcjonować. Byłoby dobrze gdyby do takich sytuacji nie chodziło, ale jest wiele kobiet, które próbują od las zajść w ciąże i im się to nie udaje. Poronienie występuje u nich bardzo często, ale one się nie załamują tylko dalej i dalej starają się o dziecko.

kobieta

Nasze dzieci

Nie wszystkie dzieci są chciane, dlatego jeśli kobieta nie chce mieć dziecka to lepiej żeby zażyła tabletkę i miała ten problem z głowy. Niechciane dzieci to takie, które nie mają łatwego życia, dlatego lepiej dla nich gdyby ich nie było. To, dlatego warto sobie to wszystko przemyśleć i wtedy będziemy wiedzieć jak to wygląda i co wybierzemy. Najczyściej po takie tabletki wywołujące poronienie sięgają młode dziewczyny, które mają po szesnaście czy siedemnaście lat. Dla nich pojawienie się dziecka to często koniec kariery i normalnego życia.

Oczywiście można powiedzieć, że za swoje czyny trzeba odpowiadać i taka osoba mogła o tym myśleć wcześniej, ale w rzeczywistości wygląda to całkowicie inaczej. Dobrze, że są takie tabletki, które umożliwiając poronienie i to bez żadnych konsekwencji, ale oczywiście nie ma, co tego nadużywać, bo później w dorosłym życiu mogą być problemy z zajściem w ciąże.

Nasze decyzje z młodych lat mają często konsekwencje później i dlatego trzeba do wszystkiego podchodzić z umiarem, a wtedy nie będziemy mieć żadnych problemów. Jeśli trzeba to można z tabletek skorzystać, ale nie żeby to traktować, jako zabawę, bo są z tego konsekwencje.

[Głosów:119    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here