jak zamówić kuriera do domu

Nie jest to trudne żeby zamówić kuriera do domu i na pewno każda osoba, która jest zainteresowana tym tematem będzie w stanie sobie poradzić. Najczęściej wybieramy zamawianie kuriera przez Internet. To, dlatego że Internet mamy w telefonach i na komputerach, dlatego bez względu na to czy jesteśmy w domu, pracy czy w szkole to można wejść na stronę i zamówić sobie kuriera wprost do domu. Oczywiście można go również zamówić do dowolnego miejsca, bo to dla kuriera nie ma znaczni.

Ważne żebyśmy my tam byli i żebyśmy mieli bardzo dobrze przygotowaną paczkę. Niektóre osoby wybierają zamawianie przez telefon i wtedy dzwonimy do wybranej firmy kurierskiej i umawiamy się na przyjazd. Każdy ze sposobów na zamówienie kuriera jest łatwy i warto na niego postawić. Najważniejsze jest to żeby kuriera był na tykw wiarygodni żeby przyjechała do nas w dniu, w którym go potrzebujemy.

Wbrew pozorom nie zawsze jest to takie oczywiste, dlatego trzeba wybierać znane firmy, a wtedy nie będziemy mieć z tym żadnych problemów. Na pewno na tym zyskamy i będziemy mogli wysłać na czas paczkę do kogoś z rodziny czy do klienta.

Pakujemy paczkę

Jeśli dzwonimy po kuriera to pamiętajmy żeby mieć przygotowaną paczkę. Może być tak, że kurier przyjedzie za kilka godzin, ale może być tak, że jest bardzo blisko i będzie za kilka minut. Spakowanie paczki jest bardzo ważne i trzeba będzie się do tego przyłożyć. Chodzi o to żeby to, co znajduje się w paczce dojechało w całości do adresata. Jeśli my źle to zapakujemy to nie ma się później, co dziwić, że firma kurierską coś zniszczy.

paczka

W takiej sytuacji trzeba będzie zastanowić się, jakie pudełko wybrać, jak ma to wszystko wyglądać i jak ma być zapakowane. Bezpieczeństwo jest tutaj najważniejsze i nigdy nie możemy o tym zapominać. Pudełko można wziąć ze sklepu gdzie takich pudełek po towarach jest bardzo dużo. Można oczywiście kupić oryginalne pudło i wtedy wiemy, że jest wystarczająco wytrzymałe i to, co spakowaliśmy dojdzie w całości na miejsce.

Co jeszcze?

Byłoby dobrze gdybyśmy w domu mieli drukarkę, bo można wydrukować list przewozowy. W ten sposób ograniczamy kurierowi czas do minimum, bo on wchodzi skanuje i wychodzi. Musimy dobrze zapisać adres do kogoś, kto ma tę paczkę otrzymać. Jeśli coś będzie nie tak to wina leży po naszej stronie i niestety do nikogo innego nie możemy mieć pretensji. Składając zamówienie trzeba będzie podać wymiary naszej paczki i najlepiej wagę. W ten sposób można będzie od razu dowiedzieć się ile paczka będzie nas kosztowała.

Rozmiar paczki, czyli jej gabaryt ma ogromne znaczenie, dlatego jeśli będzie to mała paczka to cena będzie inna niż paczka większa. Niestety, jeśli paczka rozmiarowo przekroczy o centymetr czy dwa rozmiar to już zapłacimy więcej. Dokładnie tak samo jest z waga. Wystarczy 1.01 Kg i już mamy większą stawkę. Tak to działa, dlatego trzeb wszystko bardzo dokładnie sprawdzać i sobie przeliczać, a tym bardziej, jeśli zależy nam na tym żeby paczka zmieściła się cenowo w ustalonych wcześniej kosztach.

Nie chcemy do niej dopłacać, dlatego trzeba poświecić na jej pakowanie więcej czasu. Najlepiej się nie spieszyć przy pakowaniu paczki, a wtedy nie będziemy mieć żadnych problemów. Jeśli widzimy, że pudełko trochę przekracza gabaryt, który jest dla nas tańszy to trzeba się zastanowić nad jego zmniejszeniem. Nie trwa to długo, a często można sporo na tym zyskać, bo pieniądze pozostaną w naszym portfelu.

jak zamówić kuriera

Wybór odpowiedniej firmy kurierskiej

Wybór firmy jest trudny, bo jest ich bardzo dużo. Te większe firmy mają bardzo dużo pracy i bardzo często na przyjazd takiego kuriera trzeba będzie bardzo długo czekać. Szybsi są brokerzy, ponieważ oni mają prowizję od każdej paczki i im więcej paczek tym lepiej dla nich, dlatego warto zastanowić się nad tym, kogo konkretnie wybrać żeby na tym jak najwięcej zyskać. Firmy kurierskie są bardzo popularne, dlatego w każdym mieście znajdziemy kogoś, kto ma takie usługi. Nawet, jeśli to małe miasto to, chociaż jedna firma kurierska się tam znajduje.

Dla nas klientów, którzy szukają takiej firmy to super wiadomość, bo wiemy, że jeśli chcemy coś wysłać to oni przyjadą i to zabiorą. Nie ma znaczenia czy to są listy, które mają dotrzeć dzisiaj na miejsce czy może to jest duża paczka, czy nawet cała paleta. Oczywiście im coś szybciej ma dotrzeć i im jest cięższe tym cena wysłania jest wyższa. To wszystko trzeba będzie sprawdzić na stronie zanim zaczniemy wysyłać paczkę. Wybieramy nie tylko tanią firmę kurierską, ale również taką, która jest wiarygodna i pewna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here