Otwierasz firmę w Poznaniu? Sprawdź, z kim współpracować!

Mała, duża, nowatorska czy sezonowa — praktycznie każda firma potrzebuje wsparcia z zewnątrz. Może to być na przykład firma logistyczna lub lokalny dostawca żywności. Gdy dopiero rozpoczynasz własną karierę biznesową, zapewne nie wiesz, na jakie usługi zewnętrzne warto zwrócić swoją uwagę. Poniższe zestawienie stanowi przykładowy zestaw osób, z którymi warto współpracować. Jeżeli nie wiesz, czy Twoja firma będzie mogła pozwolić sobie na zatrudnienie kilku osób na pełen etat, jednak podejrzewasz, że pracy będą mieli dużo, skorzystaj z pomocy zewnętrznej. Oszczędzisz czas, pieniądze, a także nie będziesz musiał przejmować się takimi rzeczami jak urlop.

Księgowy

Dobre biuro rachunkowe w Poznaniu to świetny sposób na zaoszczędzenie na księgowych. Profesjonalne działania księgowe pozwolą Ci założyć firmę, prowadzić bieżącą księgowość, oraz zajmować się obsługą kadr i płac. Dzięki temu Twoja firma przeznaczy wolne fundusze na produkt lub usługę, jaką oferujesz, a Ty zaoszczędzisz przestrzeń biurową.

Wiele firm decyduje się na skorzystanie z zewnętrznych usług księgowych z wygody i oszczędności. Zamiast płacić jednemu księgowemu, masz do dyspozycji cały sztab pracujący dla Ciebie za dużo mniejsze pieniądze. Być może to będzie odpowiedni krok dla nowo założonego biznesu?

Prawnik

Z usług prawniczych zawsze warto korzystać w przypadku tworzenia, negocjowania i zawierana umów z pracownikami oraz kontrahentami. Zatrudnienie samodzielnego prawnika jest kosztowne, dlatego nie powinno Cię dziwić, że sporo małych firm decyduje się na skorzystanie z usług osób trzecich. To przede wszystkim wygodne rozwiązanie, które może przynieść ogromne korzyści Twojej firmie.

Audytor

Podczas rozkręcania własnej firmy zapewne spotkasz się z problemami wynikającego ze złego rozdysponowania pieniędzy lub złego obliczenia niezbędnych funduszy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, co w Twojej firmie generuje największe straty i jest nieefektywne, audytor z zewnątrz to ktoś dla Ciebie! Poznasz obiektywną ocenę, a także otrzymasz poradę od osoby, która dobrze zna się na problemach firmy.

Freelancer

Potrzebujesz jednorazowej pomocy przy zleceniu, gdyż Twój zespół jest za mały? Poszukaj freelancera w sieci! Możesz tam znaleźć setki, jeśli nie tysiące chętnych do pomocy w Twoim projekcie. Najczęściej zatrudnienie freelancera wiąże się z mniejszymi kosztami, a ich doświadczenie, które zaobserwujesz w portfolio, pozwolą Ci na wybranie najlepszej osoby do danej pracy.

Co zrobić, zanim podejmiesz współpracę?

Przede wszystkim postaw na research. Szukaj najlepszej współpracy i nie zgadzaj się na pierwszą lepszą umowę. Aby wybrać dobrego partnera biznesowego, musisz mieć pewność, że to rzetelny i godny zaufania człowiek. Będzie w końcu odpowiedzialny za część procesów zachodzących w Twojej firmie.

Zanim podpiszesz kontrakt, spróbuj wynegocjować niższy koszt usługi. Jeżeli dana firma się nie zgodzi, nic nie stracisz, a możesz dodatkowo zaoszczędzić. Zaplanuj finanse mądrze, aby później nie przepłacać za żadną usługę. Najlepiej będzie, gdy stworzysz plan działania i negocjacji umowy, który później będziesz mógł wcielić w życie z małymi odstępstwami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here