Poznań - gdzie skutecznie znaleźć pracę

To właśnie dla niej wstajemy każdego ranka z łóżka, nieustannie szlifujemy swoje umiejętności, zgłębiamy wiedzę czy obgryzamy paznokcie z nerwów w obawie, że nie wyrobimy się z zadaniami w wyznaczonym odgórnie terminie. Praca – dla jednych synonim zadowolenia, dla innych codzienna zmora. Szukamy jej z różnych powodów – zwolniliśmy się bądź zostaliśmy zwolnieni, planujemy przeprowadzkę, chcemy zmienić branżę czy w końcu robić coś, co najzwyczajniej w świecie daje nam radość.

Wydaje się, że znalezienie pracy przynoszącej nie tylko finansowe zadowolenie ale i satysfakcję jest dosyć proste. Jednak może okazać się, że jest to mozolny i frustrujący proces. Przekonaj się, jak wygląda szukanie pracy w Poznaniu i czy jest szansa, że w morzu ofert pracodawca dostrzeże właśnie Ciebie. Poznań jest miastem, które przyciąga coraz więcej osób poszukujących lepszej przyszłości. To dynamicznie rozwijające się miasto, gdzie stopa bezrobocia plasuje się na bardzo niskim poziomie. Z informacji zamieszczonych przez Powiatowy Urząd Pracy, na koniec grudnia 2021 roku bez zatrudnienia pozostawało 1,6% osób aktywnych zawodowo.

Przeczytaj też: https://infostrow.pl/praca/praca-w-poznaniu-co-warto-wiedziec/cid,93017,a

Zatrudnienia może szukać tu niemal każdy. Nie tylko osoby posiadające bogate doświadczenie ale również ci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. Rynek jest bowiem bardzo zróżnicowany.

Poszukiwania pracy w Poznaniu

Na początku należy zastanowić się, gdzie szukać ofert pracy w Poznaniu. Możliwości jest naprawdę wiele. Prym oczywiście wiedzie Internet. Najpopularniejsze są ogólnopolskie portale z ofertami pracy, gdzie większość firm zamieszcza swoje ogłoszenia. Wśród nich można wyróżnić: Pracuj.pl, GazetaPraca.pl, Aplikuj.pl, Jobrapido.pl, infoPraca.pl, olx.pl, gumtree.pl czy pl.indeed.com, GoWork.pl. Oprócz tego, wiele propozycji zamieszczanych jest na lokalnych serwisach ogłoszeniowych t.j. pracawpoznan.pl, poznaniak.pl czy poznanlokalnie.pl. Warto także zajrzeć na stronę internetową Urzędu Pracy, ponieważ mogą pojawić się tam atrakcyjne oferty.

Należy zaznaczyć, że w Poznaniu 7% firm posiada kapitał zagraniczny. To właśnie tam potrzeba dużej ilości rąk do pracy. Stąd też warto zapoznać się z oferowanymi przez nie propozycjami.

Ogłoszenia mogą pojawiać się także na przystankach, słupach ogłoszeniowych czy w witrynach sklepów. Warto więc mieć oczy szeroko otwarte. Nie można zapominać też o mediach, a przede wszystkim lokalnej prasie i radiu. Swoją pomoc w znalezieniu źródła dochodu oferują także agencje zatrudnienia, np: Work Asist Poland czy Employer. Warto odwiedzać też strony internetowe firm, w których chcielibyśmy podjąć pracę. Zdarza się, że to właśnie tam umieszczane są informacje o wolnych wakatach. Najważniejsze pytanie – ile można zarobić w Poznaniu? Na oficjalnej stronie gov.pl możemy przeczytać, że średnie zarobki w 2021 wynosiły 6 819,23 zł brutto, czyli około 4 900 zł netto. Warto jednak zaznaczyć, że jest to wyliczona na podstawie różnych pensji średnia. Zarobki są oczywiście bardzo zróżnicowane i zależą m.in. od stanowiska, branży, zawodu i przede wszystkim kwalifikacji i doświadczenia pracownika.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here