Plenerowa sesja ciążowa w okolicach Poznania

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. Zmienia się wówczas nie tylko ciało, ale też i postrzeganie świata, doznania, a niektórym nawet zaczyna smakować połączenie ogórków i lodów. 🙂 Tak czy owak nosimy w sobie nowe życie, całą jego potencjalność i odpowiedzialność za nie. Dlatego większość Pań pragnie z tego czasu wspaniałej pamiątki w postaci sesji ciążowej, która wydobywa intymność i wyjątkowość tych chwil. Przyjrzyjmy się zatem najlepszym miejscówkom na sesje ciążowe w okolicach Poznania w plenerze!

Pola, lasy, wieś?

Nie trzeba wyjeżdżać daleko poza Poznań, by skorzystać przy sesji ciążowej z pięknych polnych dróg, lasów i stawów. Świetnym miejscem na wykonanie sesji w takim eko klimacie będzie Morasko czy gmina Tarnowo Podgórne, która w okolicach Rumianku oferuje prześliczne rezerwaty leśne oraz wzgórza obsiane pszenicą, jak i naturalne łąki. Gdzieniegdzie można tam też napotkać pola fioletowej w trakcie kwitnienia lucerny, jak i niesamowitych, wyniosłych słoneczników. Dodajmy do tego klasyczne stogi czy bele siana i mamy gotowy przepis na sielską sesję ciążową. Efekty takiego podejścia można podejrzeć w tym miejscu: https://jpfotograf.com/

Sesja ciążowa na molo?

Fenomenalnym miejscem na mikro sesję ciążową jest niedawno otwarte molo w Kiekrzu. Wybudowane zostało na planie litery L, a jego koniec zwieńczony został klimatyczną altaną ze słomianym dachem. Obok znajduje się kameralna plaża z częściowo oczyszczonym z trzciny dojściem do wody. Całość robi świetne, bezpretensjonalne wrażenie i wspaniale nadaje się do sesji ciążowych boho czy takich w “morskim” czy kurortowym klimacie. Obecność plaży i pól z alejami starych wierzb sprawia, że w jednym miejscu możemy wykonać fotografie ciążowe na kilka różnych sposobów. Jedyne co warto mieć na względzie to fakt, że latem możemy tam spotkać wielu ludzi. Wiosna i jesień będą już jednak zdecydowanie luźniejsze i wieczorami czy w czasie zachodu słońca, prawdopodobnie nie spotkacie tam wielu osób.

Lawendowe pola

Pora przenieść się w nieco odleglejsze rejony i odwiedzić lawendowe pola czyli około 2 hektarową farmę, gdzie gospodarze rok w rok pielęgnują kwiaty lawendy, które stają się rajem dla trzmieli, pszczół i motyli, a także fotografów i każdego kto chce świetną fotkę na tle bezkresnej lawendy!

Na miejscu oprócz wspaniałego miejsca do wykonania sesji ciążowej czy rodzinnej w lawendzie, można też zakupić ekologiczne produkty z lawendy jak mydła czy susz, jak również – co szczególnie ucieszy najmłodszy – wyśmienite lody lawendowe. Od razu też uspokajamy – lawenda przyciąga uwagę wielu owadów, ale nie ma się czego obawiać bowiem zbierają się one tam dla pyłku i są bardzo zajęte pracą oraz uspokojone obłędnym zapachem kwiatów. Nie zwracają one uwagi na buszujących w polu fotografów i modeli. Warto przygotować się na to, że w sezonie – szczególnie w weekendy – spotkamy tam naprawdę wielu zainteresowanych sesją zdjęciową w lawendzie. Nie ma jednak obaw o miejsce, bowiem farma oferuje naprawdę mnóstwo miejsca – można rzec, że aż po horyzont. 🙂

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here