jak połączyć pliki pdf

Wielu z nas korzysta, na co dzień z formatu pdf. To, dlatego że mamy tak zapisane różne dokumenty, książki, a nawet instrukcje obsługi. Korzystanie z tego formaku od zawsze przysparza nam sporo problemów. Dopóki tylko przeglądamy to jest dobrze, ale jeśli chcemy zmieniać, konwertować to sytuacja się komplikuje.

Dokładnie tak samo mamy problemy, jeśli chcemy łączyć jakieś dokumenty razem. Wtedy zaczynamy się zastanawiać jak to zrobić. Jeśli jest coś zapisane w zwykłym edytorze tekstowym to kopiujemy i przenosimy tworząc jeden dokument, ale pdf działa inaczej. Tutaj nie można wpisać sobie w dokumencie to, co chcemy, bo istnieje tylko opcja wyszukiwania, a nie edytowania.

Jak łączyć pliki w formacie pdf?

Sami od tak po prostu sobie z tym nie poradzimy, bo na tym trzeba się znać. Bardzo dobra wiadomość jest taka, że można będzie skorzystać ze specjalnych programów, które są dostępne w Internecie. W ten sposób pomożemy sobie w wykonaniu tego zadania. Program można ściągnąć nawet na telefon, ale większość z nas korzysta z programów, które ściągamy na komputery czy tablety.

To, dlatego nie ma żadnych problemów żeby to zrobić. Jest również taka opcja, że można skorzystać ze specjalnych stron gdzie można skorzystać z łączenia dokumentów w formacie pdf. Opcje mamy różne do wyboru, dlatego trzeba zapoznać się z takimi stornami, a wtedy przekonamy się jak to wygląda i czy jest to coś dla nas.

Obsługa programu

plik pdf

Z obsługą programu nie będziemy mieć żadnych problemów. Wchodzimy na stronę i tam widzimy ile na raz można będzie załączyć różnych dokumentów. Im więcej tym lepiej, bo często mamy do połączenia sporo różnych zdjęć i dokumentów. Szukamy tak długo strony, która spełnia nasze oczekiwania aż wreszcie natrafimy na coś odpowiedniego. Jeśli chodzi o dodawanie dokumentów na stronę to można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy sposób to tak zwane upuszczenie dokumentów w miejscu załączenia ich.

Jeśli mamy ich dużo i są w jakimś jednym folderze to na pewno można będzie tak zrobić. Można również ręcznie wybrać sobie dokumenty pdf i je załączyć. Musimy tylko wiedzieć gdzie na dysku się znajduje. Musimy czekać aż wszystkie pliki będą załączone. To będzie zalezę od tego jak dużo miejsca zajmują i trzeba poczekać aż proces zostanie zakończony w stu procentach. Jeśli go przerwiemy to niestety, ale część dokumentów może nam się nie załączyć i wtedy całe łączenie nic nam nie da, bo czegoś będzie brakowało.

Jeśli wszystko poszło tak jak trzeba to, co teraz? Teraz trzeba sprawdzić, który dokument, na którym miejscu ma być. Jeśli mamy dziesięć dokumentów to warto je numerować według kolejności, jaka nas interesuje. W ten sposób przyspieszymy wykonanie połączenie i co ważne będzie to wszystko tak połączone jak chcieliśmy. Jeśli wiemy, że wszystko jest w tej kolejności, która nas interesuje to klikamy na połączenie pików. Im ich będzie więcej tym dłużej się łączą, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość. Tylko wtedy całość zostanie wykonana tak jak trzeba, a nam na tym przecież zależy.

Pliki w formacie pdf

Całość nie trwa długo i co ważne właściwie nie potrzebna jest tutaj żadna wiedza. Mamy wszystko opisane po polsku, dlatego bez najmniejszego problemu uda nam się postępować zgodnie z instrukcją. Jeśli wszystko wykonany tak jak trzeba to dokument będzie połączony w dokładnie taki sposób jak tego oczekiwaliśmy. Najgorzej to zrobić za pierwszym razem, bo wydaje nam się, że to trudne zadanie, ale następnym razem już będzie łatwiej. Bardzo często korzysta się z takich programów, bo łączymy różne projekty w całość.

pdf

Pdf to bardzo dobry format, ale trzeba wiedzieć jak sobie z nim radzić żeby uzyskać to, na czym nam zależy. Dobrze, że ktoś pomyślał za nas i dzisiaj można łączyć za pośrednictwem strony dokładnie takie pliki pdf, jakie są nam potrzebne. Nasze zadowoleniem dzięki temu jest większe, bo nie tracimy czasu na inne kombinacje tylko w kilka chwil nasz problem jest całkowicie rozwiązany i można się skupić na innych ważnych sprawach. Wybierać można różne strony, które dają nam możliwość wykonania takiego zadania.

Mamy na pewno swoje wymagania, dlatego wybieramy taką stronę, która nam to wszystko, co najważniejsze zagwarantuje. Pamiętajmy, że korzystamy tutaj z programów online i musimy zwrócić uwagę również na bezpieczeństwo. Przesyłamy przecież różne dokumenty i nie chcemy żeby dostały się w ręce kogoś, kto tego mieć nie powinien. Sprawdzając to wszystko wcześniej pomagamy sobie i nie stwarzamy niepotrzebnych problemów, które mogą nas sporo kosztować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here