HIFU – MedikaPoland.pl

0
1863

W obecnych czasach na rynku możemy znaleźć przeróżne urządzenia do medycyny estetycznej i nie tylko. Wybór jest tak szeroki, a opcji jest tak dużo, iż potrafią one przyprawić Nas o zawrót głowy.

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) Premium

W tym artykule weźmiemy pod lupę urządzenie najnowszej technologii, jakim jest Medika HIFU. Z jego pomocą możemy zadziałać na przekór sile grawitacyjnej. W jaki sposób? Wykorzystując skupioną wiązkę ultradźwięków mamy możliwość bezinwazyjnie walczyć z wiotczeniem naszej skóry na twarzy oraz pozostałych obszarach ludzkiego ciała. Głównym miejscem zastosowania HIFU jest skóra twarzy (całkowity lub częściowy lifting). Zabiegi na ciało mogą mieć działanie polegające na zniwelowaniu wiotkości skóry i/lub nadmiaru tkanki tłuszczowej. Obszary ich zastosowania to: dekolt, ramiona, brzuch, boczki, wewnętrzna strona ud oraz kolana.

Na czym polega sekret HIFU?

Urządzenie to stało się o wiele lepszą alternatywą dla liftingu chirurgicznego. Unikalność i skuteczność zabiegów z użyciem HIFU tkwi w tym, że wierzchnie partie skóry nie ulegają naruszeniu, lecz skoncentrowane wiązki ultradźwięków docierają właśnie do głębszych warstw skóry. Lifting ultradźwiękowy HIFU to jedyny bezinwazyjny zabieg, który oddziałuje na tkankę podskórną – będącą ostatnią warstwą naszej skóry, która w znaczącym stopniu decyduje o napięciu skóry.

Schemat działania HIFU

Do wykonania zabiegu wykorzystujemy zogniskowaną wiązkę ultradźwiękową o wysokiej częstotliwości, co powoduje podniesie temperatury tkanek. Wytworzona energia cieplna dociera na ściśle określoną głębokość (od 1,5mm do 4,5mm na twarzy; do 13mm w przypadku pozostałych obszarów ciała). Następuje punktowe podgrzanie tkanek do temperatury w przedziale 65–75˚C. Włókna kolagenowe ulegają miejscowej koagulacji i skracają się – napinając skórę. W rezultacie zapoczątkowany zostaje proces przebudowy skóry, który trwa ok. 3 miesiące. Efekt zabiegu jest widoczny zaraz po jego wykonaniu.

Specyfika urządzenia HIFU

  • naturalny efekt przywrócenia skóry do stanu napięcia, lifting i odmłodzenie
  • poprawa owalu twarzy
  • pozbycie się zmarszczek: na czole lub wokół ust
  • wygładzenie bruzd nosowo-wargowych
  • podniesienie stanu napięcia skóry szyi i dekoltu
  • redukcja tkanki tłuszczowej
  • w większości przypadków wystarcza wykonanie jednego zabiegu
  • efekt utrzymuje się nawet 18 miesięcy

Komu z pewnością przydałby się taki zabieg HIFU?

Osobom, które próbują uporać się z: podwójnym podbródkiem; złogami tłuszczu, które nie chcą się zaniknąć (pomimo stosowania zrównoważonej diety i wprowadzenia odpowiednich ćwiczeń fizycznych); osobom, które pragną ujędrnić i zagęścić skórę, wygładzić ją w okolicach oczu, podnieść swoją linię brwi, poprawić kontur twarzy.

Jeszcze więcej benefitów

Kolejnymi zaletami tego zabiegu jest to, że nie wymaga on przygotowania ze strony klienta/klientki,  trwa nie więcej niż 60 minut, bezpośrednio po jego wykonaniu nie jest wymagana żadna rekonwalescencja i można wrócić do swoich codziennych aktywności. Wystarczy jeden jedyny zabieg, aby uzyskać oczekiwany efekt, który można dostrzec bezpośrednio po zabiegu. Natomiast uzyskanie ostatecznego, wyczekiwanego rezultatu wymaga przebudowy skóry w okresie do 3 miesięcy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here