peru

Peru bez wątpienia ma bardzo dużo do zaoferowania swoim turystom. Co dokładniej można tam zobaczyć? Dlaczego warto wyjechać z biurem podróży? Jakie ciekawostki o Peru warto znać? Na te i na wiele innych pytań odpowiedź będzie się znajdowała poniżej.

Peru z biurem podróży – najlepszy pomysł na wakacje

Peru z biurem podróży – tak czy nie? Przede wszystkim warto podkreślić, że najlepszym sposobem zwiedzania Peru jest bez wątpienia wycieczka z biurem podróży. Dlaczego? Otóż powodów jest kilka. Przede wszystkim w ten sposób możemy zobaczyć prawdziwe Peru – nie tracimy czasu na żmudne przygotowania, sprawdzanie poszczególnych rzeczy. Ponadto na takich wyprawach organizowanych samodzielnie zawsze coś nie wychodzi i zawsze nie udaje się zrealizować jakiejś części planu. Oczywiście również zakup takiej wycieczki stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które naprawdę wiele pracują i nie mają czasu właściwie wszystkiego zorganizować. Warto jeszcze dodać, że wycieczka z biurem podróży będzie także najzwyczajniej w świecie bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Dlaczego akurat wycieczka do Peru?

No właśnie – z jakiego powodu akurat warta uwagi jest wycieczka do Peru? Otóż powodów i atrakcji jest naprawdę bardzo dużo! Poniżej zostaną wymienione najważniejsze atrakcje tego niesamowitego państwa Inków.

1) Machu Picchu

Cóż zdecydowanie aż trudno byłoby nie wspomnieć o tym jednym z najstarszych i najlepiej zachowanych mieście Inków. Warto jeszcze dodać, że choć Machu Picchu zdecydowanie jest niesamowitym przeżyciem, to jeszcze w tym rejonie znajduje się wiele innych ruin dawnych miast Inków. Zwiedzając je, można się poczuć jak prawdziwy Indiana Jones.

2) Kanion Kolca

Niedaleko miasta zwanego Arequipa – które samo w sobie jest też warte zwiedzenia, znajduje się słynny kanion Kolca. Z czego on słynie? Raz- widoki są naprawdę niesamowite. Dwa zaś – generalnie ludzie z całego świata przybywają tam, aby zobaczyć jedyne w swoim rodzaju kondory. Większość z nas zapewne kojarzy słynną piosenkę „El condor pasa”. Właśnie inspirowana jest ona Peru – i miłością tych mieszkańców do pięknego ptaka, jakim jest kondor.

Odnośnie Arequipy warto dodać, że jest ona nazywana „Białym miastem” z uwagi na liczne perłowe skały wulkaniczne, używane do budowy tego miasta.

3) jezioro Tititaca

Na tym jeziorze znajduje się wyspa słońca i wyspa księżyca. Dawniej kapłanki oddawały tu cześć starożytnym bogom. Oprócz ruin świątyni zdecydowanie samo jezioro jest niesamowite.

4) Góry tęczowe

Z pewnością każdy z nas kojarzy absolutnie niesamowite zdjęcia z tęczowymi górami. Między innymi takie niesamowite widoki można zobaczyć właśnie w Peru.

5) Lima

Co jest charakterystyczne dla tej stolicy Peru? Przede wszystkim warto tu wspomnieć, że miasto to znajduje się w zasadzie na wysokości poziomu morza. Co ciekawe góry tęczowe, znajdują się na ponad pięciu tysiącach metrów! W zasadzie większa część Peru znajduje się raczej wyżej niż niżej, Warto jeszcze zaznaczyć, że dla tego miasta charakterystyczne są ciekawe, kolonialne budynki.

6) Iquitos

Iquitos to swego rodzaju brama do Amazonii. Tutaj znajduje się w zasadzie największy port na Amazonce. Otoczone nieprzebytą dżunglą, tuż nad brzegiem jednej z najniebezpieczniejszych rzek świata, zdecydowanie prezentuje się wyjątkowo.

7) Nazca

To miejsce słynnych linii wyrytych w płaskowyżu, układających się na kształt zwierząt i innych wzorów. Rzekomo miały być one wykonane przez kosmitów. Oglądać je można tylko z powietrza – z ziemi nie są widoczne.

Ciekawostki o Peru

Oczywiście wycieczka z biurem podróży umożliwi nam zobaczenie wszystkich miejsc, które będziemy chcieli. Warto jednak wspomnieć jeszcze o kilku ciekawostkach związanych z tym niesamowitym krajem.

Otóż bardzo charakterystyczne dla Peru jest to, że jego mieszkańcy kochają ziemniaki i mają ich naprawdę wiele odmian – także tych słodkich, które przyrządzane są na wiele różnych sposobów. W kwestii jedzenia warto jeszcze wspomnieć o tym, że dość popularną potrawą w Peru jest pieczona świnka morska.

Peru słynie także z wyjątkowego rękodzielnictwa. Piękne, ręcznie wyplatane tkaniny w barwnych kolorach można kupić na wielu przydrożnych straganach i zdecydowanie ich cena nie będzie wysoka.

Oczywiście także pewnym symbolem Peru jest lama, która razem z alpaką pojawia się naprawdę często. Z ich futra robione są bardzo ciepłe chusty, szaliki i czapki!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here