Fototapety 3D, czyli iluzja we wnętrzu

Czy możemy w jednej chwili zamieszkać w drewnianej chatce, otwartej na bezkresne morze? Czy pojedyncza decyzja aranżacyjna ma szansę sprawić, że nasze miejskie przestrzenie wypełnią się zielenią lasu? Jak najbardziej – wszystko, co będzie do tego potrzebne, to nieco kreatywnych inspiracji oraz odpowiednio dobrana fototapeta 3D.

Co na ścianę? Wykorzystaj fototapety, by przemienić wnętrze!

Szeroki wachlarz wysokiej jakości fototapet, jakie znajdziemy w specjalizujących się w tym typie wydruku sklepach, może budzić zawrót głowy. Skąd wiadomo, że wybrana fototapeta sprawdzi się w twoim wnętrzu, nadając mu charakteru? A może nie trafisz z wyborem i całość aranżacji będzie się kojarzyła z kiczowatą knajpką sprzed 20 lat? Na całe szczęście współczesne fototapety 3D to produkty na tyle uniwersalne, że nie musisz się tego obawiać. Szansa, że osiągnięty efekt nie będzie cię zadowalał, jest tu minimalna.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz fototapety 3D z urzekającą scenerią letniej łąki, czy powtarzający się wzór kół i trójkątów, pomieszczenie, w którym je położysz, zmieni się nie do poznania. To zasługa sprytnego projektu, dzięki któremu fototapety 3D tak silnie pobudzają naszą wyobraźnię. Budowa ludzkiego mózgu wymusza na kanałach percepcji, z których jednym z ważniejszych jest wzrok, dokonywanie pewnych skrótów obserwacyjnych. Ich efektem są iluzje optyczne, dzięki którym malarze zachwycają nas tajnikami swojego warsztatu, a fototapety na ścianach przenoszą płaskie powierzchnie do trójwymiaru.

Fototapety 3D – sztuka uwodzenia wzroku

Nowoczesne fototapety drukowane są w niezwykle wysokiej rozdzielczości, przy wykorzystaniu technologii, dzięki której wyobrażone na nich miejsca, rośliny czy zwierzęta zdają się znajdować tuż obok. Dostępne w sprzedaży fototapety 3D przedstawiają zarówno interesujące krajobrazy czy znane miejsca, jak i kopie słynnych dzieł sztuki, geometryczne wzory lub przyciągające wzrok abstrakcyjne kompozycje (sprawdź propozycje marki Foteks).

Fototapeta

Co za tym idzie, możliwości skorzystania z ich potencjału na przestrzeni mieszkania ogranicza jedynie twoja wyobraźnia. Fototapety 3D zastosowane na jednej ze ścian małego pomieszczenia pozwolą powiększyć je optycznie, co ma znaczenie zwłaszcza w mieszkaniach w bloku. Kolejną sztuczką wizualną, po jaką możesz tu sięgnąć, jest zmiana kształtu pokoju czy korytarza – odpowiednia fototapeta zamieni prostokąt w kwadrat, i odwrotnie. Dzięki fototapetom nie będzie też konieczna gruntowna zmiana aranżacji. Wystarczy jedna ściana i fototapeta 3D, by pokój zaczął wyglądać zupełnie inaczej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here