Upał w Poznaniu

Upał w mieście doskwiera podwójnie. Rozgrzane ulice i brak cienia w odsłoniętych przestrzeniach bywają nie do zniesienia. Jesteś w Poznaniu? Zobacz, co możesz zrobić, by gorący i ciężki dzień zamienić w przyjemne chwile.

Jak sobie radzić z upałem w mieście?

Gdy temperatura rośnie, zadbaj o siebie i bliskich w następujący sposób:

 • pij odpowiednią ilość płynów,
 • szukaj zacienionych miejsc,
 • nawilżaj ciało wodą,
 • noś kapelusze, czapki z daszkiem i chustki, by chronić głowę,
 • używaj kremów z filtrami zabezpieczającymi przed promieniowaniem słonecznym.

5 chłodnych miejsc w centrum Poznania

Szukanie ochłody i cienia zacznij od serca Poznania, czyli Rynku Głównego. Możesz podziwiać ratuszową wieżę z koziołkami, a jednocześnie chłodzić się w kilku miejscach.

 1. Kurtyny wodne, natryski i mgławice co roku chłodzą poznaniaków i przyjezdnych turystów. Miasto dba o to, by dzieciom, dorosłym i zwierzętom nie zabrakło takiej formy orzeźwienia.
 2. Lodziarnie to sposób na chłodzenie od wewnątrz. Wytwórnia Lodów Tradycyjnych przy ulicy Kościelnej uwodzi deserami o smaku czarnego bzu. Giovanni Volpe w lodowej ofercie prezentuje między innymi ricottę z gruszką.
 3. pl proponuje autorskie burgery na dowóz i stacjonarnie. Jeśli nie wychodzisz z pomieszczenia, chroniąc się przed gorącem, zamów obiad z dowozem. Zadbaj również o zimne napoje. W ofercie najlepszej hamburgerowni w Poznaniu znajdziesz lekkie sałatki i orzeźwiające lemoniady.
 4. Parki to zacienione miejsca chroniące przed intensywnym słońcem. Park Szelągowski daje sporo chłodu, kiedy zdecydujesz się na spacer aleją kasztanową. W Parku Wilsona cień zapewniają egzotyczne drzewa będące częścią Poznańskiej Palmiarni.
 5. Fortece to zabytki idealne do zwiedzania w upalne dni. Podziemne fortyfikacje zapewniają stałą temperaturę 120 Fort VI, VA lub III to części Twierdzy Poznań, pochodzącej z 1830 roku.

5 najpopularniejszych kąpielisk w Poznaniu

Na rynku w Poznaniu działają cztery fontanny: Apolla, Marsa, Neptuna i Prozerpiny. Pamiętaj jednak, że kąpiele w takich miejscach są niedozwolone i karane mandatem. Lepiej kąpać się w miejscach specjalnie do tego wyznaczonych.

 1. Termy Maltańskie – Aquapark to 16 mniejszych i większych basenów, które zapewniają atrakcje dla całej rodziny. 4 z nich znajdują się na zewnątrz. Do dyspozycji gości są zjeżdżalnie, wodne fale i solanki.
 2. Grota Śnieżna jest częścią Term Maltańskich. Zapewnia stałą temperaturę poniżej zera i z pewnością będzie chwilowym wytchnieniem w upalny dzień.
 3. Kąpielisko Malta nad jeziorem to bezpieczne miejsce, w którym spokojnie można popływać. Jeśli zgłodniejesz, możesz zjeść na miejscu albo zamówić jedzenie na dowóz. Poznańskie burgery od Pasibusa rozwiążą szybko problem głodu.
 4. Kąpielisko Rusałka to doskonałe miejsce nie tylko na kąpiel w jeziorze, ale też idealna przestrzeń dla miłośników sportów wodnych.
 5. Pływalnia letnia Chwałka to kompleks sportowy przy ulicy Spychalskiego, w którym znajdują się 3 baseny o różnych wielkościach.

Upał w Poznaniu nie wydaje się straszny, kiedy wiesz, jak o siebie zadbać, co robić i co zjeść. Nawet lejący się żar z nieba nie zakłóci czasu, który możesz spędzić w stolicy Wielkopolski w miłych okolicznościach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here