Legowisko dla psa – co wziąć pod uwagę przy jego wyborze?

0
875

Każdy posiadacz psa pragnie dla swojego pupila stworzyć jak najkorzystniejsze warunki życiowe. W skład tego wchodzi przygotowanie odpowiedniego miejsca odpoczynku, by psiak mógł wygodnie poleżeć i zregenerować siły. Jakie zatem wybrać legowisko dla psa, by spełniało swoją rolę? Pod uwagę należy wziąć zarówno rozmiar jak i pomieszczenie, w którym będzie umieszczone oraz potrzeby naszego milusińskiego.

Przemyśl, jakie legowisko wybrać

Dla szczenięcia najlepiej wybrać jakiś tańszy model wypoczynkowy, gdyż z pewnością będzie on chciał wypróbować swoje ostre ząbki na tym, co ma w zasięgu pyszczka. A że często jego miejscem przesiadywania będzie legowisko, więc należy się spodziewać, że po niedługim czasie się zniszczy. Legowisko rozmiarem powinno być dopasowane do wielkości psa. Nie może być na tyle duże, by pupil miał trudności z wejściem lub wyjściem. Ze względu na to, że starsze wiekiem psy mogą mieć problemy z poruszaniem się,  legowisko powinno być dobrane ze szczególną pieczołowitością. Najlepsze w takim wypadku może się okazać ortopedyczne legowisko dla psa. Rozłoży ono nacisk na całe ciało i nasze zwierzę będzie mogło wypocząć w odpowiedniej pozycji.

Charakter psa a wybór legowiska

Przy wyborze legowiska dla psów dorosłych warto brać pod uwagę ich charakter. Zwierzęta bardziej płochliwe albo lubiące odpoczywać w ciszy i spokoju będą nam wdzięczne za małe budki lub klatki kennelowe. Psy odważne, lubiące mieć na oku otoczenie, ucieszy płaskie, odsłonięte miejsce. Rozmiar legowiska dla psa powinno mieć niewielki zapas wolnego miejsca. Zwierzę powinno wygodnie się w nim wyciągnąć. Jeśli nasz pupil zmieści w nim swoje ciało od końca tułowia do nosa, to legowisko spełni swoją rolę.

Gdzie ustawić legowisko dla psa?

Jeśli chodzi o miejsce na psie legowisko, to idealnym rozwiązaniem byłoby stworzenie mu kilku takich pozycji. Jedno z nich może być umiejscowione na przykład w sypialni. W wypadku, gdy pies lubi obserwować krzątających się ludzi, dobrze będzie mu to umożliwić poprzez wstawienie legowiska w przedpokoju lub salonie.

Psie legowisko w małym mieszkaniu

Wielu miłośników psów musi się zadowolić małymi mieszkaniami. Jak w takich warunkach zapewnić psiakowi właściwe miejsce do odpoczynku? Oto kilka propozycji:

  • wolna przestrzeń pod łóżkiem lub najniżej położona półka regału,
  • niska szafka na buty,
  • miejsce pod stołem – zwłaszcza dla psów lubiących spanie w miejscu, które imituje norkę.

Wybór legowiska dla psa nie zawsze jest sprawą prostą, trzeba bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników. Ale wszelki wysiłek w tym względzie się opłaca, bo w grę wchodzi wypoczynek naszego pupila.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here