Czym jest gąbka do makijażu?

Każda kobieta chciałaby, żeby wykonywanie makijażu było szybkie, proste i bardzo przyjemne. Jak zrobić żeby to osiągnąć? Należy zaopatrzyć się w specjalną gąbkę do makijażu, która sprawi, że aplikacja podkładu będzie dziecinnie prosta. Jest to bardzo popularne narzędzie do makijażu, które zyskało ogromną popularność na całym świecie. Jak jej używać?

Czym jest gąbka do makijażu?

Gąbka do makijażu to narzędzie, które głównie służy do aplikacji podkładu lub kremu BB. Oprócz tego wykorzystywana jest do rozprowadzania korektora pod oczami oraz do konturowania twarzy, gdy jest wykonywane za pomocą kremowych produktów.

Gąbka do makijażu ma kształt jajka, wykonana jest z hipoalergicznego materiału, który jest pozbawiony lateksu i zapachu. Jeżeli dbamy o swoją gąbeczkę w prawidłowy sposób, może nam posłużyć nawet przez wiele miesięcy.

Gąbka do makijażu została tak zaprojektowana, żeby jej struktura umożliwiała perfekcyjną aplikację kosmetyków. Podkład, który nałożymy na gąbkę pozostaje na jej powierzchni, a po zetknięciu ze skórą twarzy idealnie do niej przylega. Gąbka do makijażu nie wchłania kosmetyku, co jest jej ogromną zaletą. Po rozprowadzeniu kosmetyku cera wygląda aksamitnie.

Przeczytaj też: http://www.beyouty.pl/cytologia-jakie-sa-wskazania-do-badania/

Jak należy używać gąbki do makijażu?

Używanie gąbki do podkładu jest bardzo łatwe. Do tego wykonywanie makijażu z jej pomocą jest niezwykle szybkie. To co jest najważniejsze przed rozpoczęciem aplikacji kosmetyku na twarz, jest zwilżenie gąbki za pomocą wody, jej nadmiar należy usunąć. Dopiero teraz możemy przejść do rozprowadzania podkładu. Robimy to za pomocą ruchów stemplujących. I już!

Jak należy czyścić gąbkę do makijażu?

Regularne i prawidłowe czyszczenie gąbki jest podstawą, jeżeli chcemy korzystać z tego gadżetu. Na szczęście ta czynność również jest bardzo prosta. Po użyciu gąbki, należy ją dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą. Kolejnym krokiem jest umycie gąbki, za pomocą delikatnego szamponu lub żelu do mycia twarzy. Po dokładnym umyciu spłukujemy pianę z gąbki, również pod bieżącą wodą, usuwamy jej nadmiar i pozostawiamy gąbkę w czystym i suchym miejscu do momentu, aż całkowicie wyschnie. Tylko systematyczne mycie, zapewni nam higieniczny makijaż.

Źródło: https://www.maniablog.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here