kraków rynek

Kraków jest drugim, co  wielkości miastem Polski. Jest jednak numerem jeden, jeśli chodzi o turystykę. W zeszłym roku było to czternaście milionów ludzi. Skąd bierze się taka popularność tego miejsca? To bardzo proste Kraków ma mnóstwo atrakcji. To magiczne miejsce przyciągające uwagę ludzi nie tylko z Polski, ale z całego świata. Jeśli zapytamy w innym kraju o Polskę to powiedzą od razu Kraków. Na tym właśnie polega fenomen tego miasta. Można tam zobaczyć zabytki, jakich nie ma nigdzie indziej. To nie wszystko, bo tam panuje klimat, którego żadne inne miasto nie jest w stanie skopiować. Na zwiedzanie Krakowa i okolic trzeba będzie poświecić bardzo dużo czasu. Nie da się tego zrobić w dzień czy dwa. Na takie dokładne obejrzenie Krakowa potrzeba nawet dwóch czy trzech tygodni.
Nocleg w Wieliczce – bardzo blisko Krakowa.

Atrakcje na Rynku Głównym

Przyjeżdżając do Krakowa idziemy od razu na Rynek Główny. Nie jest trudno tam trafić, bo mamy wiele ulic, które nas tam zaprowadzą. Trzeba podążać za tłumem i wtedy dotrzemy na miejsce. Na pewno warto na Rynku odwiedzić Kościół Mariacki i to nawet, jeśli jesteśmy osobami niewierzącymi. Warto zobaczyć jak to wszystko wygląda, jak to dawniej było budowane. Jeśli będziemy mieć szczęście to można będzie się dostać na wieże i stamtąd podziwiać niesamowite widoki na cały Kraków.

Obowiązkowym punktem jest również zobaczenie ołtarza Wita Stwosza. To jest coś, czego się nie zapomina, dlatego warto kupić bilet i sprawdzić jak taki ołtarz wygląda. Kilka lat temu Kraków otworzył podziemia Rynku. Tam można zejść i zobaczyć historię Krakowa z innej strony. To bardzo klimatyczne i ciekawe miejsce na pewno przypadnie nam do gustu. Bilet nie jest drogi, dlatego każdy będzie mógł sobie tam wejść i sprawdzić.  Sam rynek to już miejsce wyjątkowe. Można spotkać tam ludzi z całego świata. Można skorzystać z wielu restauracji serwujących bardzo różny rodzaj kuchni.

Inne atrakcje w Krakowie

W Krakowie nie będziemy się nudzić, bo dla młodszych i dla starszych znajdzie się tam bardzo dużo atrakcji. Można odwiedzić najstarszy Uniwersytet Jagielloński w Polsce. Kilkusetletni budynek ma się dobrze i jest ozdobą Krakowa. Oczywiście punktem bardzo ważnym na mapie turysty jest Wawel. Tam również trzeba spodziewać się tłumów. Można wejść przez główną bramę albo można wejść tymi pobocznymi. Przy głównej bramie mieszczą się kasy i jeśli chcemy zwiedzać Wawel nie tylko z, zewnątrz ale również od środka to warto będzie te bilety kupić. Pula na każdy dzień jest ograniczona, dlatego trzeba się spieszyć.

Na Wawelu mamy Zamek Królewski z pięknym dziedzińcem, do którego wchodzimy przez bramę. Dziedziniec jest bardzo duży, dlatego można sobie tam usiąść i powiedzieć, chociaż chwile. To właśnie tam w jednym z miejsc ma się znajdować słynny czakram. Warto sprawdzić czy i my poczujemy jego energię?  Wyjątkowym miejscem jest Katedra Wawelska. Można tam zobaczyć na własne oczy sarkofagi królów Polski. Znajdują się tam również krypty ze sławnymi Polakami. Wejście do Katedry jest płatne i trzeba mieć stosowny strój. Jeśli będziemy czuć się na siłach to można wejść na wieżę gdzie znajduje się Dzwon Zygmunta.

Największy dzwon w Polsce. Jego dźwięk rozbrzmiewa w wyjątkowych chwilach i słyszalny jest z dwudziestu kilometrów.  Jeśli chcemy wejść na komnaty czy do zbrojowni to wystarczy kupić bilet. Wawel robi wrażenie na każdym. W środku miasta nagle ogromna budowla wyrasta przed nami. Można skorzystać z tarasu widokowego gdzie zobaczymy Wisłę i wszystkie ważne miejsca w Krakowie. Będąc właśnie na takim tarasie na pewno dostrzeżemy z daleka Kopiec Kościuszki. Warto tam się udać i sprawdzić, jakie ten Kopiec robi wrażenie.  Wejście nie jest drogie i nie jest trudne, dlatego można tam udać się nawet z dziećmi.

Magiczny Kraków już czeka

Zwiedzanie Krakowa zajmie nam bardzo dużo czasu, ale będą to chwile bardzo dobrze wykorzystane. Mamy tutaj wiele zabytkowych obiektów jak Brama Floriańska, kamienice, które mają po siedemset lat, możemy również zobaczyć Barbakan. Atrakcji jest mnóstwo i władze Krakowa dbają o to żeby cały czas otwierać coś nowego, wtedy ilość turystów cały czas się zwiększa. Im dłużej będziemy w Krakowie tym bardziej to wyjątkowe miasto będzie nam się podobało. To, dlatego warto rezerwować czas i nocleg i ta się udać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here