jaki laptop do gier

Pamiętam czasy, kiedy gry komputerowe tak bardzo różniły się od obecnych produkcji. Pamiętam też jak bardzo komputery odbiegały od tych, które produkuje się na dzień dzisiejszy. Wspaniały okres w życiu, w którym, żeby pograć w gry komputerowe, całą bandą znajomych zbieraliśmy się w domu kolegi, który jako jedyny na całym osiedlu posiadał wtedy tak zwaną „grę telewizyjną”.

Dostęp do gier w tamtych czasach nie był tak duży, żeby ją zakupić najczęściej odwiedzało się stragan zlokalizowany gdzieś na obrzeżach miasta. Oryginalne kasety kosztowały wtedy majątek, dlatego zazwyczaj przechodziło się jedną pozycję tyle razy, że praktycznie po miesiącu mogliśmy w nią grać z zamkniętymi oczami. Znaliśmy już ją dosłownie na pamięć, więc przejście gry do końca nie była już takim wyczynem. Pamiętam, że wtedy organizowaliśmy specjalne konkursy, kto ukończy dany poziom szybciej, lub kto zrobi to najbardziej finezyjnie.

Produkcje wtedy nie nudziły się tak szybko jak dzisiaj, naprawdę mogliśmy w nie grać całymi dniami. Organizowaliśmy specjalne zrzutki na kolejną kasetę i znów powtarzaliśmy czynność organizowania maratonów w dany tytuł. Pamiętam też jak w domu jednego z kolegów pojawiła się najnowsza wtedy konsola playstation. Była to pierwsza generacja konsoli, dostępność gier była już coraz większa, stwarzało to coraz lepsze możliwości. Grafika jak na tamte czasy wywoływała w nas zachwyt, możliwości jakie posiadaliśmy w niektórych grach wprost powalały na kolana.

Przyznam, że gdybym dziś zasiadł do niektórych tytułów gier, pewnie dalej pamiętałbym niektóre kombinacje ciosów. Z biegiem lat technika wręcz wystrzeliła do przodu, dziś nie musimy się już o nic martwić, gry możemy kupić wszędzie. Nawet, kiedy nie jesteśmy kolekcjonerami fizycznych wydań gier, możemy je zakupić przez internet, w ogóle nie wychodząc z domu. Dzisiejsze komputery posiadają takie podzespoły, że grafika czasem nie różni się niczym od rzeczywistości.

laptop do gier

Mamy możliwość toczenia rozgrywek przez internet, ze swoimi znajomymi, lub nieznajomymi ludźmi z różnych zakątków świata. Jeśli mamy odpowiednią ilość gotówki możemy złożyć sobie niesamowicie wydajny komputer do gier. Każdy człowiek jednak jest inny, jedni stawiają na komputery stacjonarne, które zajmują niestety trochę miejsca w naszych mieszkaniach. Dodatkowo nie zabierzemy takiego sprzętu nigdzie ze sobą. Inni z nas wolą coś bardziej poręcznego.

Zatem jaki laptop do gier wybrać?

Dzisiaj nie musimy już zastanawiać się, czy podzespoły, które posiadają nasze komputery przenośne będą wystarczające, żeby włączyć interesującą nas grę. Dzisiejsze laptopy niczym nie ustępują komputerom stacjonarnym. Jedyną różnicą jaką możemy odczuć pomiędzy kupieniem sprzętu stacjonarnego, a komputera przenośnego jest cena. Niestety, ale za dane podzespoły jakie wsadzilibyśmy do skrzynki komputerowej, będą stosunkowo droższe w laptopie. Nie są to jednak aż tak wielkie kwoty, żeby były one oporowe, lub nie do przejścia.

Jeśli potrzebujemy sprzętu, który nie będzie zajmował nam zbyt wielkiej przestrzeni w domu, dodatkowo jeśli lubimy podróżować, laptop będzie dla nas idealny. Musimy też wiedzieć, że komputery przenośne o dobrych podzespołach, to wiele dodatkowych rzeczy, które możemy na nim tworzyć. Jeśli na przykład pracujemy w domu, mamy wolny zawód, to pracując na komputerze przenośnym możemy zabierać ze sobą swoje obowiązki gdziekolwiek chcemy. Nie musimy ograniczać się do pracy w domu, często w jednej i niewygodnej pozycji.

dziewczyna i macbook

Wielu ludzi docenia to, że laptopa możemy wziąć na kolana, wskoczyć do łóżka, przykryć się kołdrą i szczególnie w zimowe wieczory pracować w takiej dogodnej dla nas pozycji. Sprawia to, że nasza praca staje się dużo bardziej wydajna, a nasze morale na pewno się podwyższy. Musimy pamiętać, że gdy praca sprawia nam przyjemność, to możemy pracować bardziej wydajnie, nie sprawia nam to takiego bólu.

W dzisiejszych czasach komputery stacjonarne powoli odchodzą na drugi plan, może kilka lat temu laptopy do gier nie były tak dostępne jak teraz, aczkolwiek dziś to już przeszłość. Wielkie stacjonarne skrzynki zajmujące olbrzymią ilość miejsca w naszym domu to już raczej atrybut firm, które potrzebują naprawdę olbrzymich wymagań sprzętowych, na których jak już wiemy, można zaoszczędzić jeśli mamy komputer stacjonarny.

Na szczęście w domowych warunkach, nawet jeśli jesteśmy wymagającymi graczami walczącymi o najwyższe detale graficzne, możemy z czystym sercem zainteresować się komputerami przenośnymi o jakże podobnych, lub takich samych parametrach jak w komputerach stacjonarnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here