Palety do magazynu

Nie sposób wyobrazić sobie magazynu lub funkcjonowania firmy transportowej bez palet. Bez wątpienia jest to jeden z ważniejszych elementów, jakich nie może zabraknąć w firmie. Chociaż do niedawna palety wykonane z drewna cieszyły się największą popularnością, dziś plastikowe palety są wybierane znacznie częściej. Jakie rozwiązanie będzie praktyczniejsze?

Drewniane czy plastikowe?

Obecnie drewniane palety powoli odchodzą w zapomnienie, gdyż nie są tak wytrzymałe, jak modele wykonane z tworzyw sztucznych. Chociaż jeszcze kilka lat temu były stosowane powszechnie, dziś to Palety plastikowe wiodą prym. Dlaczego? Przede wszystkim jest to rozwiązanie dużo trwalsze, plastikowe palety można wykorzystywać do transportowania i składowania różnego rodzaju towarów, nawet produktów spożywczych. Ich dużą zaletą jest także łatwość do utrzymania w czystości, a także bezpieczeństwo użytkowania. Europalety plastikowe są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki temu można je bez problemu dopasować do swoich potrzeb. Co więcej, poszczególne firmy mogą wykonać palety plastikowe w dowolnym rozmiarze na specjalne życzenie klienta. W ten sposób można wyposażyć magazyn dokładnie tak, jak się chce.

Palety wykonane z drewna to przeżytek, gdyż są mało praktyczne, a jednocześnie ich cena jest zbliżona do ceny plastikowych palet. To, dlatego planując wyposażenie magazynu, warto zdecydować się na europalety z tworzyw sztucznych, które posłużą na bardzo długi czas, a jednocześnie można będzie bez problemu utrzymać je w czystości. Niezależnie od tego, czy palety mają służyć do pakowania, przechowywania, czy przewożenia towarów muszą być odpowiednie. Liczy się nośność, trzeba uwzględnić podczas ich wyboru zarówno obciążenie dynamiczne, jak i statyczne. Nie bez znaczenia jest także materiał ich wykonania, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że poszczególne palety mogą być wyprodukowane z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Inne wybierzemy do przewożenia artykułów spożywczych, inne do ciężkich towarów.

Plastikowe palety to zdecydowanie dużo lepsze rozwiązanie, niż drewniane, od których powoli się odchodzi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here