Dobry materac sposobem na lepszy sen

Sen jest nieodzowną częścią naszego życia. To, jak wiele mu zawdzięczamy wiedzą najczęściej młodzi rodzice, którym pociecha skutecznie sen reglamentuje

Bez odpowiedniej ilości snu jesteśmy zmęczeni, rozdrażnieni, a nasza koncentracja jest niebezpiecznie zaniżona. Z tego powodu dobre wysypianie się jest jednym z najważniejszych elementów życia codziennego, ponieważ dobry i zdrowy sen pozwoli nam na lepsze i większe osiągnięcia w ciągu dnia. Coraz większa ilość osób zaczyna przykładać wagę do tego, na czym śpią. Zaczęliśmy zdawać sobie sprawę, że dobry materac zapewni regenerujący odpoczynek i sen. Jaki materac ułatwi nam zasypianie, a jaki pomoże przy bólach pleców? Jak znaleźć najlepsze materace w Poznaniu?

Dobry materac, czyli komfort i wygoda każdej nocy

Czym charakteryzuje się dobry i wartościowy sen? Musi być on wystarczająco długi. Człowiek podczas snu wchodzi w fazę snu głębokiego (REM) i fazę lekkiego snu. Odpowiednia harmonia pomiędzy głęboką, a lekką fazą snu pozwala na wstanie rano wypoczętym i zrelaksowanym. Dzisiejsze materace pozwalają na dobranie konkretnego rodzaju pod nasze potrzeby, dlatego dzisiaj każdy może być zrelaksowany, wypoczęty i wyspany.

Jeżeli cierpimy na bóle pleców po wstaniu z łóżka, to jest to najpewniej sprawka naszego złego materaca. W takich przypadkach najlepszy będzie materac termoelastyczny. Pianka termoelastyczna jest zaawansowaną technologicznie pianką, która doskonale przylega do wszystkich krzywizn ludzkiego ciała, dzięki czemu osoba, która na niej leży ma wrażenie, że materac zapamiętał jego budowę anatomiczną. Materac ten jest szczególnie polecany dla wszystkich osób cierpiących na bóle pleców, czy stawów. Na dolegliwości bólowe będzie świetny także materac kieszeniowy, czy multipocket, ponieważ ich konstrukcja pozwala na optymalne ułożenie kręgosłupa, co skutecznie niweluje wszelkie bóle pleców.

Jak dobrać idealną twardość materaca

Osoby, które cierpią na alergię, także mają materac, który jest dedykowany specjalnie dla nich. Materac z włóknami kokosa, czy warstwą lateksy, skutecznie blokują osadzanie się alergenów, dzięki czemu sen osób uczulonych może być wystarczająco długi i komfortowy.
Materace dla alergików są obecnie coraz bardziej popularne, ponieważ wszelkie uczulenia dotykają coraz większą ilość osób. Materace firmy Hilding cieszą się renomą i uznaniem. Z tego powodu wybór materaca od Hilding jest inwestycją na całe lata. Produkują oni materace sprężynowe, a także i piankowe.

Jak dobrać idealną twardość materaca?

Twardość materaca jest kolejną ważną kwestią, przy wyborze materaca idealnego. Wbrew pozorom spanie na zbyt miękkim, czy zbyt twardym materacu może nieść za sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Z tego powodu ustalona została specjalna klasyfikacja, która pomaga w doborze materaca do naszej wagi i wygląda ona następująco:

H1 – dla osób o wadze do 50 kg,
• H2 – dla osób o wadze od 50 do 70 kg
• H3 – dla osób o wadze od 70 do 100 kg
• H4 – dla osób o wadze powyżej 100 kg

Kategorie te pomagają w wyborze materaca, ale oczywiście nic nie szkodzi na przeszkodzie, żebyśmy wybrali trochę twardszy, czy bardziej miękki materac. Pamiętać należy jednak o zachowaniu należytego umiaru.

Jeśli chcesz przeczytać więcej na temat materaców, to koniecznie sprawdź Materace piankowe – kiedy warto wybrać ten rodzaj materaców?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here