Młody przedsiębiorco - uważaj na spółki za granicą

Większość, zwłaszcza młodych przedsiębiorców szuka jak najefektywniejszych rozwiązań, aby nie płacić niepotrzebnego podatku. Działalność jednoosobowa wiąże się ze sporym ryzykiem – przede wszystkim utraty swojego całego majątku, jeżeli pójdzie coś nie tak.

Dlatego szukając odpowiednich informacji na internecie większość niedoświadczonych właścicieli firm odnajduje informację o tworzeniu spółek za granicą. Wiąże się to z oszczędnościami. I tak może było jakieś kilka lat wstecz, ale niestety obecnie mamy rok 2020 i sporo zmieniło się pod tym względem. Przede wszystkim istnieje przepis, który mówi o tym, że jeśli urzędnik stwierdzi, że nasza spółka została stworzona w sposób „sztuczny” za granicą – wtedy może nałożyć na nas podatek, który będziemy musieli zapłacić. Zresztą, samo założenie spółki za granicą wiąże się z wieloma niedogodnościami.

Dla przykładu. Jeszcze kilka lat temu założenie konta bankowego na spółkę było dziecinnie proste a teraz? Jest to nie do wykonania. W żadnym polskim banku nie założymy konta, jeśli siedziba naszej spółki jest za granicą. Do tego cała dokumentacja naszej firmy jak i sama siedziba musi znajdować się poza granicami naszego kraju. Myślę, że taki kolej rzeczy da do myślenia wielu przedsiębiorcom i zastanowią się oni nad konsekwencjami zakładania spółki za granicą. Na sam koniec wspomnie również o prowadzeniu działalności w Polsce.

Jeśli chcesz to robić, musisz wystawiać faktury online. Możesz oczywiście znaleźć księgową, która się tym zajmie, ale jeśli szukasz oszczędności, to posiadanie takiego programu jest dobrym rozwiązaniem. Wszak wiedza tycząca fakturowania nie jest jakąś tajemną wiedzą – i każdy sobie z nią poradzi – przy odrobienie chęci i wolnego czasu – chociaż wiem, że z nim bywa różnie. Jaki program do wystawiania faktur online wybrać> Możliwości jest wiele. Wszystko zależy od nas samych i naszych upodobań – na której platformie będzie nam się najlepiej pracowało. Z mojej strony polecam fakturowanie online z wfirma.pl. Prosty w obsłudze, przejrzysty i co najważniejsze szybki w działaniu. Posiada wszystko to co jest zbędne do wystawiania faktur.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here