czym jest projektor dla dzieci?

Projektor jest to urządzenie, które pozwalają na tworzenie niesamowitych refleksów świetlnych i złudzeń optycznych na ścianie. Dzięki niemu jesteśmy w stanie uspokoić płaczące dziecko.

Jego zadaniem jest subtelne rozświetlenie pokoju. Dodatkowo zainteresuje naszego malucha różnymi obrazkami i wyciszy go kojącymi dźwiękami. Występuje jako oddzielne urządzenie lub jako część niani elektronicznej.

Rodzaje projektorów dla dzieci

Projektor w formie lampki nocnej, ma dwa zastosowania. Może być używany albo jako zwykła lampka nocna, która daje delikatne, nieostre oświetlenie, albo jako projektor z melodyjką, projekcją obrazków uspokajającą dziecko.

Na rynku są projektory, które reagują na płacz dziecka i wtedy się włączają, aby je uspokoić. Starsze dzieci również lubią takie gadżety, uwielbiają wyświetlane na suficie postacie bajek, figury geometryczne, czy kwiatki.

projektory dla dzieci

 

Projektor z karuzelą, dedykowany jest dla maluchów, które jeszcze leżą w łóżeczku. Żeby zbyt szybko się nie nudziły, nad ich główką wisi karuzela z dodatkiem zabawek, które się kręcą, wydają z siebie melodie. Niektóre karuzele, wyposażone są właśnie w projektory, żeby jeszcze bardziej dziecko zaskakiwać. Takie projektor polecany jest dzieciom powyżej 3 miesiąca życia.

Projektor w formie maskotki, łączy w sobie przytulankę z projektorem. Gdy dziecko tuli maskotkę, możemy mu włączyć dodatkowo opcje kołysanki i wyświetlania obrazu. Ta dodatkowa funkcja sprawi, że dziecko się uspokoi i łatwiej będzie mu zasnąć. Projektor w tej wersji na niewielki rozmiar, dzięki temu możemy zabierać go ze sobą wszędzie.

Projektor w formie latarki led, sprawdza się w przypadku starszych dzieci. Jest to połączenie latarki, która wyświetla ulubionych bohaterów z bajek na ścianie albo na suficie.
Oprócz projektora jest to również latarka, która świetnie się sprawdza podczas czytanych bajek przed zaśnięciem.

Noworodki do 3 miesiąca życia, nie powinny mieć włączany obraz, który się przemieszcza, ponieważ takie małe dziecko widzi tylko w dwóch wymiarach, a nie w trzech jak osoba dorosła.

Przeczytaj też: http://www.beyouty.pl/posciel-dla-niemowlat-ktora-wybrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here