Buty na każdą pogodę

0
1265

Niezależnie od tego, w jakim wieku masz dziecko, jednego możemy być pewni: uwielbia bawić się na podwórku niezależnie od pogody. I trzeba się z tego cieszyć, bo nie można zrobić nic gorszego, od zniszczenia u dziecka zainteresowania ruchem na świeżym powietrzu. To tylko je zahartuje.

Niektórzy rodzice są nadopiekuńczy i nie pozwalają dzieciom zbyt często bawić się na podwórku. Sęk w tym, że robią im w ten sposób więcej szkody niż pożytku, z czego często nie zdają sobie sprawy. Gdy tylko pada deszcz, wieje wiatr lub po prostu jest niedostatecznie ciepło, nie pozwalają dzieciom robić tego, co naturalnie każde dziecko chce robić: poznawać świat niezależnie od warunków. A właściwie zależnie, bo dla dzieci im trudniej, tym ciekawiej. Błoto? Super! Deszcz? Zdejmijmy kurtki i biegajmy w koszulkach! To normalne dziecięce pomysły, które dorośli ograniczają. Czy słusznie?

W wielu przypadkach na pewno nie. Przecież nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie do niej ubrania. Skoro zimowi himalaiści potrafią wchodzić na ośmiotysięczniki przy ogromnym wietrze i temperaturze -40 stopni Celsjusza, to zdrowe dziecko nie może bawić się w deszczu? Przecież do tego wystarczą dobre kalosze dziecięce i sprawa załatwiona. Porządne buty dla dzieci to połowa sukcesu, więc nie warto na nich zbyt wiele oszczędzać. Jeśli nie przemokną i będą ciepłe, nie będziemy musieli martwić się o katar czy przeziębienie.

Drugą sprawą są odpowiednie ubrania, przede wszystkich chroniące przed przemoknięciem. W dzisiejszych czasach nietrudno kupić takie w rozsądnych cenach nawet w dużych marketach. Nie trzeba wybierać się do specjalistycznych sklepów czy sprowadzać je z zagranicy. Dziś wszystko jest dostępne, a jedyne ograniczenia są w głowach rodziców.

Dlatego warto stanowczo zachęcić do pokonania irracjonalnych lęków i pozwolenia dzieciom na zabawę w każdych warunkach pogodowych. Dzięki temu będą zdrowsze i szczęśliwsze. Nabiorą naturalnej odporności i nie będziemy musieli zbyt często odwiedzać lekarzy.

Oczywiście trzeba takie zabawy monitorować, bo dzieci – jak to dzieci – mają skłonności do przesady. Ale jeśli w porę wyznaczymy właściwe granice, to nie będziemy mieć problemów. Warto zawczasu o to zadbać i wszystko dobrze ustalić. A kalosze dla dzieci mogą być też wspaniałym prezentem. W ofertach sklepów są nie tylko zwykłe kolorowe buty dla dzieci, ale też przyozdobione wizerunkami aktualnie podziwianych superbohaterów, postaci z gier i obowiązkowo księżniczek, jednorożców i kwiecistych elementów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here