Lampy loftowe, oświetlenie loftowe

0
2149

Nowoczesność i minimalizm

Specyfika pomieszczeń loftowych wymaga wykorzystania specjalnego oświetlenia, które będzie w stanie podkreślić jego atmosferę. Lofty, stylizowane na lokale poprzemysłowe, wymagają oświetlenia, które wyglądem wpisze się w tę stylistykę. Odpowiednio dobrane lampy loftowe idealnie uzupełnią wysokie i surowe pomieszczenia. Zazwyczaj wykonane z metalu, zachowujące prostą, geometryczną formę, skupiającą się na wyróżnieniu żarówek, które często są wyjątkową, główną częścią całości. Minimalizm w formie nie musi jednak oznaczać nudy i bylejakości.

Sztuka i praktyczność oświetlenia

Urokiem prezentowanych lamp jest to, że w pomieszczeniach loftowych pełnią one zarówno praktyczną formę oświetlenia jak i funkcję ozdobną, przeistaczając się w niezbędną część wystroju. Poza walorami użytkowymi, stają się swoistymi eksponatami, dającymi nie tylko światło, ale również satysfakcję dla każdego estetyka. Wysoka jakość ich wykonania zapewnia nie tylko komfort użytkowania, ale także przyjemność patrzenia na nie jak na dzieło. Zakup lampy do loftu staje się swego rodzaju inwestycją w piękne i praktyczne wykończenie pomieszczenia.

Różnorodność form oświetlenia

Od prostych lamp po skomplikowane, geometryczne kształty żyrandoli – wielość możliwości w wyborze form oświetlenia pozwala na odnalezienie ideału dla każdego loftowego pomieszczenia. Wśród oferowanych lamp można znaleźć zarówno lampy stojące jak i wiszące, kinkiety oraz żyrandole. Każda z tych wielu form znajdzie swoje zastosowanie w innej części loftu oraz pozwoli klientowi na odnalezienie swojego własnego stylu.

Istnieje możliwość dopasowania kilku lamp z tej samej serii, dla osób preferujących dopasowane wnętrza, lub pomieszania stylów i stworzenia oryginalnych połączeń. Zróżnicowanie form niesie za sobą także zróżnicowanie cen, choć czasem prosta, minimalistyczna forma wcale nie oznacza możliwości wydania niskiej kwoty.

Wszelakie wykorzystanie lamp loftowych

Przestrzeń loftowa nie ogranicza w wyborze lamp, ich formy oraz zastosowania. Oferowane lampy wychodzą naprzeciw wymaganiom klientów i ich potrzebom. Oprócz lamp wiszących, oświetlających całe pomieszczenia, proponujemy także lampy stojące oraz kinkiety, pozwalające na oświetlenie konkretnych miejsc w pomieszczeniu, lub wyeksponowanie elementów na ścianach. Choć loft słusznie kojarzy się z obszernymi pomieszczeniami, to jednak wymagają one wyodrębnienia stref. Wykorzystanie do tego odpowiednich lamp jest świetnym rozwiązaniem. Pozwalają one na podkreślenie charakteru każdego miejsca, jednocześnie wpisując się do ogólnego stylu całego pomieszczenia, umożliwiając pozostanie w klimacie postindustrialnym.

Ciepło w surowej przestrzeni

Najczęściej wybieranym typem oświetlenia w przypadku lamp loftowych, jest światło ciepłe. Pozwala to na ocieplenie surowego pomieszczenia, jakim może być loft. Sprawia, że staje się ono przyjazne i komfortowe do użytku, zarówno codziennego w przypadku mieszkań, jak i funkcjonalnego w loftach przekształconych na miejsca pracy. W wielu lampach loftowych to właśnie żarówka gra pierwsze skrzypce. Bardzo często mamy do czynienia z wykorzystaniem dizajnerskich projektów, w przypadku których rama lampy staje się tylko dodatkiem, podkreślającym charakter żarówki.

Źródło: http://drzwidoszafy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here