Jakie oświetlenie schodowe najlepiej się sprawdzi?

0
818

Pojedyncze punkty oświetleniowe jako światło schodowe stale cieszą się ogromną popularnością. Przeważnie są umieszczone na ścianie przy schodach w stworzonych do owego celu puszkach elektrycznych, natomiast momentami w podstopnicach. Spośród źródeł promieniowania do światła punktowego mamy do dyspozycji m.in: halogeny, żarówki LED, pojedyncze diody, lampy standardowe i diodowe.

Doskonale to zaplanuj

Oczyma duszy widzisz schody własnych marzeń… Niezwykłe usłojenie drzewa ciekawie harmonizuje z niewielką, frezowaną barierką, natomiast niesamowite oświetlenie wydobywa z bryły schodów, to co najpiękniejsze. Gdzie winno jednakże znajdować się zarzewie światła? Na ścianie? Natomiast może pod stopniami? Owego typu rozważania są bardzo ważne. Projektując schody, należy przeprowadzić profesjonalną oraz prostą instalację elektryczną. Nie można przeoczyć choćby przycisków schodowych zapewniających włączenie światła na dole schodów, natomiast wyłączenie na górze.

Na jakim etapie ustalić światło?

Planowanie systemu oświetleniowego rozpocznij na etapie robienia instalacji elektrycznej. Wtedy będzie można rozważyć system, doprowadzić właściwe napięcie oraz przewody. Mnóstwo osób rozpoczyna interesować się oświetleniem schodów, kiedy są już zrobione wylewki na posadzkach oraz tynki na ścianach. Natomiast chociażby, kiedy schody są już skończone poprzez stolarza. Światło na takim etapie remontu jest jeszcze możliwe (ale nie zawsze), lecz będzie stanowić ograniczenie dla wykonawców. Natomiast również wpłynie niekorzystnie na stylistykę schodów (widoczność kanałów).

Oświetlenie schodów zewnętrznych

Schody zewnętrze też potrzebują podświetlenia, szczególnie zimą, gdy mogą być oblodzone. Wtedy dzięki doskonałej widzialności łatwiej nam będzie zapobiec nieprzyjemnego upadku. Zdecydować możemy się zarówno na żyrandol, jaki oświetli drzwi wejściowe oraz schody, jak również oprawy halogenowe lub także listwy LED oświetlające pojedyncze stopnie. W wypadku schodów zewnętrznych typ światła ma tak rzeczywiście znaczenie drugorzędne. Znacznie bardziej ważna jest klasa szczelności dobranego wyjścia. Znajdujące się na zewnątrz źródła światła muszą być ponieważ wytrzymałe na przenikanie wilgotności.

Oświetlenie schodowe LED?

Światło schodowe LED to dobre wyjście, dzięki któremu bez obaw możemy zejść lub wejść na schody w naszym domu chociażby w nocy, kiedy wszelkie światła są wyłączone. Oświetlenie stopni schodowych zagwarantuje nam komfort emocjonalny, dzięki któremu unikniemy strachu przed potknięciem się lub upadkiem. Poza całkowicie istotną funkcją, światło schodowe LED pełni również rolę ozdobną, gdyż zgrywa się z wystrojem domu lub mieszkania. Niejednokrotnie schody znajdują się w środkowej części domu/mieszkania oraz zrobione są z niewątpliwą troską o detale, np. z rzeźbionego drzewa lub żelaznych ręcznie kutych balustrad.

Czym wyróżnia się światło schodowe?

Oświetlenie schodowe winno być niezwykle delikatne oraz cechować się mniejszym poziomem natężenia aniżeli w miejscach, w których przebywamy odpoczywając lub pracując. Światło na schody winno być tak dopasowane żeby nie oślepiać osób poruszających się po nich. W wypadku światła górnego bądź bocznego istotne jest dodatkowo żeby przycisk znajdował się zarówno na dole, jak również na górze schodów – tak żeby można go było włączyć wchodząc na schody oraz wyłączyć po wkroczeniu na górę bądź zejściu na dół.

Źródło: http://www.twojbiznes.waw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here