miejsce intymne

Depilowanie okolic intymnych jest kwestią indywidualnego wyboru, ale tylko częściowo. Jeśli ktoś wybiera się na plażę i nie chce, by włoski były widoczne spod stroju czy kąpielówek, co jest nieestetyczne i krępujące zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, musi wydepilować te okolice. Jednak obowiązująca moda powoduje, że coraz więcej osób, obu płci, decyduje się na całkowite usuwanie włosków z okolic intymnych. Ma to wiele zalet.

Może przede wszystkim wyglądać atrakcyjnie, dawać komfort, poczucie pewności siebie oraz pomóc lepiej zadbać o higienę. Nie da się jednak ukryć, że depilacja tych miejsc jest dość kłopotliwa. Można to powiedzieć o usuwaniu włosów ze wszystkich miejsc, co do czego na pewno zgodzą się przede wszystkim kobiety, jednak depilacja miejsc intymnych jest szczególnie uciążliwa. W miejscach tych nie wszystkie metody można i łatwo jest zastosować, gdyż są one wrażliwe, a poza tym rosnące w nich włoski zwykle są szczególnie twarde, mocne i widoczne.

By znaleźć najlepszy dla siebie sposób usuwania niepożądanego owłosienia, warto przetestować różne metody. Decydują się na to głównie panie, gdyż panowie prawie zawsze stawiają na golenie, choć oni także mogą korzystać z różnych sposobów – wiele salonów kosmetycznych oferuje na przykład woskowanie dla mężczyzn, także jeśli chodzi o miejsca intymne. Kobiety częściej korzystają z innych metod, także dlatego, że mają w tym większe doświadczenie.

dziewczyna w bikini

W zależności od tego, jaki efekt chce się uzyskać, czyli jak długo skóra ma być gładka, można wybierać różne metody. Jeśli chce się wydepilować tylko okolice bikini, sprawa jest prosta, ale jeśli ma to być depilacja brazylijska, czyli całkowita, będzie to dużo bardziej skomplikowane. Wiele osób sięga po maszynkę, ale może to mieć sporo wad. Przede wszystkim maszynką nie zawsze można ogolić się bardzo dokładnie, zwłaszcza w tak specyficznych miejscach.

Raczej nie da się tam golić pod włos, a golenie się z włosem sprawia, że nieraz pozostaje nieprzyjemna szorstkość, a nie o to przecież chodzi. Poza tym po goleniu włoski szybko odrastają, czemu może towarzyszyć przykre swędzenie, nie zawsze też skóra wygląda ładnie. Szczególnie jeśli korzysta się wielokrotnie z tej samej maszynki, może to skutkować pojawieniem się na skórze brzydkich krostek oraz podrażnień, które źle wyglądają oraz pieką.

Ponieważ zaś dla gładkiej skóry trzeba golić się prawie codziennie, skóra nie ma szans się zagoić i narażona jest na takie dolegliwości nieustannie. Wiele osób ma też spory problem z tym, jak ogolić miejsce intymne, gdyż potrzebne jest naciąganie skóry. Jeśli chce się, by zabieg ten przebiegł bez skaleczenia i sprawnie, trzeba przede wszystkim zainwestować w dobrą maszynkę, a także często je wymieniać. Tylko wtedy golenie będzie udane i da pożądany efekt. Gdy zaś mimo wszystko nie daje to satysfakcji, lepiej będzie poszukać innej metody.

Alternatywą dla golenia jest stosowanie kremów do depilacji, jednak dają one efekt na tak samo krótki czas, a poza tym mogą podrażniać tak wrażliwe miejsca.
Osoby, które chcą cieszyć się gładką skórą przez dłuższy czas, mogą sięgnąć na przykład po wosk. Najlepszy będzie wosk na zimno w plastrach, który jest stosunkowo tani, łatwy do zastosowania, a także daje dobre efekty. Trzeba tylko pamiętać, by dobrze rozgrzać wosk w dłoniach, nakładać go na skórę dobrze wygładzając, a także odpowiednio szybko odrywać, by przykleił się do włosów, a nie do skóry.

jak ogolić miejsce intymne

Operacja taka może być dość bolesna, ale nagrodą jest gładka skóra przez nawet kilka tygodni. Jeszcze wygodniejszym wyjściem może być zastosowanie depilatora, co jest także bardzo ekonomiczne. Wystarczy bowiem ponieść jednorazowy wydatek, a można cieszyć się tym sprzętem przez wiele lat, korzystając z niego bez żadnych ograniczeń. Trzeba jednak pamiętać, że metody te, tj. wosk i depilator, są dobre tylko dla tych osób, które nie mają problemu wrastających włosków. Jeśli cierpi się na tę dolegliwość, lepiej darować sobie taką depilację.

Dlaczego? Ponieważ skóra z wrastającymi włoskami nie wygląda ładnie, nie jest gładka w dotyku, a przy tym może dochodzić do bolesnego i kłopotliwego zapalenia mieszków włosowych. Kiedy więc ma się taki problem, lepiej będzie pozostać przy goleniu włosków maszynką lub też, jeśli ktoś ma więcej pieniędzy, zdecydować się na zakup depilatora pozwalającego na depilację w domowych warunkach światłem. Takie rozwiązanie staje się coraz popularniejsze, wypierając o wiele kosztowniejszą i kłopotliwą depilację laserową. Metoda ta także pozwala pozbyć się włosków na stałe.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here