Każdy człowiek ma czasem ochotę zmienić coś w swoim życiu.

Jeśli na kompletnej metamorfozie zależy kobiecie, zazwyczaj próbuje ona zrobić coś ze swoimi włosami. Przeważnie decyduje się na ich zafarbowanie, co może być zdecydowanie świetnym rozwiązaniem. Chcąc jednak diametralnie zmienić swój kolor włosów, należy ten zabieg dokładnie zaplanować, aby nie pogorszyć prezencji kosmyków, do czego nierzadko dochodzi. Jak zatem powinno wyglądać farbowanie włosów na średni blond?

Wbrew pozorom taki zabieg można w stu procentach przeprowadzić w domowych warunkach. Należy jednak odpowiednio się do niego przygotować, kupując przede wszystkim właściwe preparaty kosmetyczne. Mając dość ciemne z natury włosy, czyli np. brązowe bądź czarne, trzeba będzie użyć specjalnego rozjaśniacza. Na nim akurat nie powinno się oszczędzać, bo ten tani prawdopodobnie nie będzie zbyt bezpieczny dla kosmyków. Może je spalić, zwłaszcza jeśli są już one dosyć zniszczone, cienkie, delikatne bądź łamliwe.

Rozjaśniacz najlepiej więc kupić w profesjonalnym salonie fryzjerskim i następnie, jeszcze przed jego zastosowaniem, zapoznać się dokładnie z jego instrukcją obsługi. Przeważnie taki preparat należy nałożyć na całą długość włosów, pozostawiając go na nich na ok. pół godziny. Po tym czasie trzeba go zmyć i poczekać z farbowaniem przynajmniej kilka dni, aby za bardzo nie przemęczyć kosmyków. Jeśli natomiast jakaś kobieta ma problem z równomiernym rozłożeniem rozjaśniacza bądź farby na włosach, zawsze może poprosić o pomoc swoją koleżankę. Farbowanie włosów na średni blond stanie się wtedy znacznie prostsze.

Czasem jednak, chcąc osiągnąć rzeczywiście dobry efekt, lepiej zainwestować w profesjonalne usługi. Najlepsze rezultaty farbowania osiągnie się bowiem tylko i wyłącznie w salonach fryzjerskich. Pracują w nich doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści, którzy przed nałożeniem farby na włosy oceniają ich stan i ogólną strukturę. W pierwszej kolejności sprawdzają, czy klientka nadaje się w ogóle do rozjaśniania, bo w pewnych przypadkach, gdy kosmyki są rzeczywiście mocno zniszczone, tego zabiegu nie wolno przeprowadzać. Jeśli jednak fryzjer stwierdzi, że jest to możliwe, farbowanie zostanie wykonane w sposób bezpieczny i efektywny. Specjaliści zastosują przy nim wyłącznie najlepsze i testowane preparaty, które nie osłabią nawet cienkich kosmyków i nie doprowadzą do ich wypadania. Najlepszy będzie jednak efekt całego zabiegu. Sprawi on, że klientka salonu poczuje się znacznie piękniej i młodziej.

[Głosów:5    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here