Włosy są dla wielu kobiet niezwykle ważne, ponieważ stanowią część naszego wizerunku. W związku z tym codziennie zostają poddane wielu zabiegom, takim jak: mycie, suszenie, modelowanie czy tapirowanie i układanie.

Do tych czynności w większości przypadków stosowane są dodatkowe środki kosmetyczne, do których należą na przykład pianki, lakiery utrwalające czy spraye i nabłyszczacze oraz różnego rodzaju farby i szampony koloryzujące do włosów. Oprócz tych środków, które możemy nabyć w każdej drogerii czy hurtowni kosmetycznej, do ułożenia idealnej fryzury wykorzystujemy również grzebienie do czesania i tapirowania, okrągłe szczotki różnej grubości czy wałki zwykłe lub termiczne.

Poza tym do stylizacji włosów potrzebne są urządzenia elektryczne.

Do najpopularniejszych zaliczamy suszarki posiadające nawiew gorącego i zimnego powietrza, prostownice posiadające regulację temperatury oraz karbownicę.
Codzienne wykonywanie wszystkich tych zabiegów sprawia, że włosy są bardzo zniszczone, łamliwe, pozbawione blasku, a nawet wypadają w bardzo dużej ilości. W związku z tym, aby włosy były piękne, zdrowe oraz zadbane, należy zapewnić włosom odpowiednią pielęgnację każdego dnia. Dlatego też kupujemy specjalistyczne produkty, które mają tego rodzaju przeznaczenie. Najlepiej jest nabyć szampon do włosów zniszczonych w zestawie razem w odżywką. Wybór szamponu jest niezwykle istotny, ponieważ na półkach sklepowych możemy znaleźć kilka jego rodzajów o różnym składzie.

Środki do mycia włosów, w zależności od przeznaczenia, zawierają zróżnicowane ilości ciekłego mydła, środków pieniących, jak również substancji pomocniczych, takich jak: preparaty zapachowe, nawilżające, antystatyczne, nabłyszczające, natłuszczające, odżywcze czy lecznicze oraz emulgujące i zwiększające lepkość.
Zniszczone włosy wymagają intensywnego nawilżenia i głębokiego odżywienia. Dzięki temu włosy mają szansę na niezwykle szybką regenerację, która zapewni im odpowiednią kondycję i lepszą wytrzymałość podczas układania i modelowania fryzury.

Poza tym, wybierając odpowiedni szampon, należy zwrócić uwagę również na to czy zawiera on dużą ilość składników kondycjonujących, czyli nadających wrażenie puszystych, pełnych blasku włosów o zdrowym wyglądzie. Przeważająca większość współczesnych środków do mycia i pielęgnacji włosów zawiera ten rodzaj składników. Niegdyś występowały one głównie w odżywkach do włosów.
Substancje tego typu to środki nabłyszczające i antystatyczne. Te pierwsze to lepkie ciecze, które pozostawiają błyszczącą powierzchnię umytych włosów, czyli nadają zdrowy połysk. Drugi środek to zazwyczaj najróżniejsze sole organiczne i nieorganiczne, które zapobiegają występowaniu zjawiska elektryzowania się włosów, powstającemu podczas wycierania i suszenia włosów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here