Dieta pudełkowa bogata w składniki odżywcze

Jeżeli dużo pracujemy, i nie zawsze mamy czas na przygotowywanie posiłków możemy skorzystać z oferty cateringu. Firma przywiezie nam do domu gotowe posiłki, poukładane w odpowiednich pudełkach, które można jeść gotowe, lub też szybko podgrzać w kuchence mikrofalowej.

Przykładowy obiad w diecie pudełkowej może wyglądać następująco dania główne z kaszą, roślinami strączkowymi, ryżem, chudym mięsem, a także rybami i warzywami. Kolacja jest często podawana z różnego rodzaju sałatkami, lekkimi potrawami mięsnymi i rybnymi, grillowanymi warzywami. Rolę drugiego śniadania przejmują owoce, lekkie desery, koktajle i lekkie kremy warzywne. Na śniadanie można zjeść jogurt naturalny z owocami i pełnoziarnistym pieczywem. Zaletą diety pudełkowej są apetyczne, i bardzo innowacyjne dania. Ale jeśli ktoś opowiada się za bardziej klasyczną kuchnią, także znajdzie coś dla siebie. Oczywiście dieta pudełkowa może posiadać określona ilość kalorii. Skuteczna dieta to dieta optymalnie dostosowana do potrzeb naszego ciała i stylu życia. Wybór zbyt radykalnej diety, o zbyt małej kaloryczności, może prowadzić do poważnych niedoborów żywieniowych i zmęczenia ciała. Jest również bardzo prawdopodobne, że po zakończeniu tak ścisłej diety pojawi się efekt jo-jo.

Dlatego lepiej wybrać dietę o nieco wyższej zawartości kalorii, przykładowo 1500 kalorii, dla osób nie prowadzących intensywnego stylu życia.

Dieta

Wiele osób stawia na dietę o niskiej zawartości węglowodanów. W tej diecie ograniczmy spożycie pieczywa zwłaszcza białego, ale także ograniczmy makarony. Niski poziom węglowodanów niekoniecznie oznacza rezygnację ze wszystkiego. Cukier jako najważniejsze źródło energii jest spożywany w postaci złożonych węglowodanów. Dlatego białą mąkę, chleb i gotowe posiłki należy usunąć z diety. Ziemniaki, produkty pełnoziarniste i rośliny strączkowe można spożywać rano lub w południe, należy jednak jeść z umiarem. Obecnie dość łatwo zamówić smaczną i pożywną dietę – dieta pudełkowa kielce jak również każde większe miasto może zaoferować tego rodzaju usługi. Można także zamówić posiłki bezglutenowe czy wegetariańskie, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here