Torba męska na ramię – stylowa alternatywa dla plecaka

Nie ma wyraźnej granicy, po przekroczeniu której chłopak staje się mężczyzną. Trudno też sztywno narzucać styl, każdemu z nich, jest jednak okres w życiu, gdzie plecak może ustąpić miejsca męskiej torbie na ramię. Nieco bardziej formalne stylizacje, charakterystyczne dla pierwszych kroków stawianych na ścieżce zawodowej, wymagają takich właśnie dodatków – nadających powagi, klasy, jak również będących przydatnymi w każdych warunkach. Oto kilka fasonów męskich toreb na ramię, które z powodzeniem zastąpią plecak w dorosłym życiu.

Torba męska listonoszka – idealna dla facetów w ciągłym biegu

Niektóre zawody wymagają od nas nieustannego przemieszczania się po mieście. Załatwianie spraw w biurach, urzędach, bankach czy innych jednostkach publicznych, wymaga stosów dokumentów, a gdzieś trzeba przecież schować także notebook, tablet, telefon komórkowy, portfel czy coś do pisania. Taki ekwipunek wymaga męskiej torby na ramię „od zadań specjalnych”. Mowa o torbie typu listonoszka. Występuje w kilku rozmiarach, od małej torby męskiej, przewieszonej zwykle po skosie, w której nosi się zazwyczaj zawartość swoich kieszeni, po duże skórzane torby męskie na ramię, gdzie jesteśmy w stanie spakować połowę swojego biura. Listonoszka posiada zamknięcie w formie górnej klapy – za pomocą jednego ruchu można ją szybko uchylić i znaleźć najpotrzebniejszą dla nas rzecz. W środku taka męska torba to prawdziwy organizer – moc kieszonek i przegródek pozwala błyskawicznie przeszukać zawartość.

Torba naramienna męska

Fot. Gentle-Man.pl – stylowe i modne męskie toby na ramię

Skórzana męska torba na ramię typu aktówka – klasa i elegancja na co dzień

Garnitur i plecak? To kiepskie połączenie – nawet w stylu busieness casual, dodatek w postaci sportowego plecaka jest mocno rażącym elementem garderoby. Jeśli obowiązuje nas dress code, albo chcemy nadać sobie nieco powagi, np. w trakcie negocjacji z klientem lub prezentacji, warto przerzucić się na skórzaną męską torbę na ramię od Gentle Man. Materiał ten to uniwersalny symbol klasy, elegancji i wdzięku – skórzana galanteria cechuje prawdziwego gentlemana. Najlepszym fasonem torby naramiennej męskiej jest właśnie tytułowa aktówka. Wykonana z licowanej skóry, posiada metalową sprzączkę na przedniej części, rozmiarami zaś pasuje do typowego formatu A4. Jest zdecydowanie mniej pojemna niż torba listonoszka, ale nadrabia stylem. Rozpoczynając karierę zawodową, taki dodatek do garderoby, jak męska torba na ramię typu aktówka, doda każdemu facetowi pewności siebie i wiatru w żagle.

Skórzana męska torba

Fot. Torby męskie ze sklepu Gentle-Man.pl

Torba naramienna męska typu saszetka – wielki powrót w wielkim stylu

Pamiętam jeszcze męskie saszetki, jako nieodrodny atrybut panów w latach 90-tych. Nasi dziadkowie i rodzice porywali je w pośpiechu, wychodząc do pracy, a w środku niezbędnik polskiego gentlemana: grzebień do przeczesywania starannie ułożonej grzywki, kanapka z szynką konserwową, drobne na lemoniadę w trakcie przerwy. Torba męska na ramię tego typu zniknęła nie wiadomo kiedy. Teraz wraca z wielkim przytupem. Saszetki w wersjach eleganckich i sportowych noszą panowie w każdym wieku. Pod ręką między innymi portfel, telefon i inne potrzebne szpargały – mały rozmiar i niewielka waga sprawiają, że ta torba na ramię nie wadzi w codziennym użytkowaniu, wygodnie podróżuje się z nią w tramwaju czy samochodzie. To świetna alternatywa dla plecaka, jako typowego przybornika do pracy.

[Głosów:4    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here