Apteka internetowa i dropshipping?

Chyba każdy z nas szuka codziennie nowych sposobów, by zarobić kilka dodatkowych złotych. Czasem może okazać się, że biznes, który służył jedynie do tego, by wspomóc domowy budżet, przerodzi się w bardzo dobry biznes, dzięki któremu będziemy stale utrzymywać się na powierzchni.

Jednym z przykładów handlu jest dropshipping, który zdobywa coraz większe uznanie wśród potencjalnych biznesmenów. Dzięki temu nie muszą kupować bardzo dużej ilości towaru, więc nie ponoszą ryzyka. Warto jednak zastanowić się nad tym, ile dana osoba będzie w stanie zarobić pieniędzy w handlu, w którym jest ona jedynie pośrednikiem. Zastanówmy się także nad tym, czy jesteśmy w stanie odróżnić, która apteka korzysta z dropshippingu, a która nie? Weźmy na przykład taką stronę sklepu internetowego https://www.i-apteka.pl.

Zalety dropshippingu

Główną zaletą tego modelu handlowego jest brak konieczności zakupu towaru, który w przypadku aptek wynosi nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych – zależy, jak daleko sięgają Wasze plany i możliwości. Nie trzeba również martwić się o kwestie logiczne związane z zabezpieczeniem i magazynowaniem leków, ponieważ tym zajmuje się hurtownia, z której bezpośrednio wychodzą zamówienia do klientów. Wy musicie jedynie wprowadzić zamówienie do systemu.

Bardzo dużą zaletą jest bezpieczeństwo. Nie musicie obawiać się kradzieży leków, co jest poważnym problemem wśród aptekarzy, którzy muszą chronić na wszelkie możliwe sposoby swoich zasobów. Dostęp do mocnych lekarstw to kusząca wizja dla złodziei, którzy będą chcieli wykorzystać specyfiki na zupełnie innym polu i w sposób niezgodny z obowiązującym prawem. Obsługując zlecenia na zasadzie dropshippingu, nie trzeba inwestować w magazyny i monitoring.

Każdy powinien znaleźć swoje zalety, ponieważ wypróbowanie tej alternatywy nie należy wcale do skomplikowanych i problematycznych. Możecie skorzystać z dowolnej oferty, by zweryfikować słuszność tych planów.

Wady dropshippingu

Nie istnieje idealne narzędzie biznesowe – wszystkie posiadają jakieś wady i zalety, więc warto zainteresować się tym, które z nich przeważają. Ciężko pracować z lekami na zasadzie dropshippingu, ponieważ w dalszym ciągu hurtownia będzie odpowiadać za to, do kogo dane preparaty trafiły. Trzeba spodziewać się więc, że znajdziemy w niej zazwyczaj bezpieczne produkty drogeryjne, witaminy, minerały, suplementy diety itp. Mało kto będzie chciał ryzykować sprzedażą leków na receptę, gdy ktoś inny będzie obsługiwać zlecenia – wystarczy zastanowić się nad tym, jak duży jest czarny rynek i w jaki sposób on działa.

[Głosów:3    Średnia:1.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here