leki

Wątroba jest organem który stany narażony jest na działanie wolnych rodników oraz szkodliwych związków. Odpowiadają za metabolizm wielu związków oraz usuwanie szkodliwych substancji przemiany materii wraz z żółcią. Narażona jest na uszkodzenie swojej struktury. Zaburzenie funkcji wątroby sprzyja niewłaściwa dieta, nadużywanie alkoholu w, wirusowe zapalenie wątroby, a także stosowanie niektórych leków. W celu wspomagania procesu regeneracji, warto jest sięgać po suplementy diety na wątrobę. Komu potrzebne są tego rodzaju suplementy? Co ma wpływ na zaburzenie funkcjonowania wątroby? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/tabletki-na-watrobe-wspomagaja-regeneracje-narzadu/ 

Suplementy wspierające wątrobę – kto ich potrzebuje? 

Wątroba jest największym narządem w organizmie. To również organ, który odpowiedzialny jest za detoksykacja, czyli wypłukiwanie różnych toksyn, które zawarte są w diecie, lekach oraz środowisku. Funkcjonowanie każdego z układów w organizmie zależny jest od wątroby oraz stopnia oczyszczenia krwi z toksyn. Zanieczyszczenia takie mogą obejmować toksyny środowiskowe, dodatki żywności lub leki, a także używki. Innymi przykładami może być aldehyd octowy, czyli neurotoksyna, która pochodzi z alkoholu. 

Zaburzenie funkcjonowania wątroby – co no nie wpływa? 

Na zaburzenie funkcjonowania wątroby wpływa regularne ekspozycja na toksyny oraz wolne rodniki, które powodują stan zapalny, a także doprowadzają do zastąpienie komórek włóknistych tkanką. Jest to niebezpieczne, ponieważ zaburza do funkcjonowanie wątroby oraz może doprowadzić do jej niewydolności. Wątroba posiada stały kontakt z rozmaitymi toksynami oraz szkodliwymi związkami, które pochodzą z przetworzonej żywności, zanieczyszczonego środowiska oraz leków. Nawet ćwiczenia i światło słoneczne powodują, że nasz organizm wytwarza wolne rodniki, które są w stanie uszkodzić wątrobę. 

Suplementy na wątrobę 

Suplementacja czynna z ostropestu plamistego jest to substancja, która składa się z kilku naturalnych substancji roślinnych. Wyciąg z kolczastej rośliny ostropestu plamistego posiada dużą ilość sylimaryny, która posiada właściwości przeciwutleniające, przeciwwirusowe i przeciwzapalne. 

Ostropest znalazł również zastosowanie w leczeniu zaburzeń wątroby oraz pęcherzyka żółciowego. Sylimaryna stabilizuje błony komórkowe, a ponadto neutralizuje wolne rodniki, na działanie których narażona jest wątroba. 

Preparaty, które zawierają styli miny mogą wspomagać funkcjonowanie wątroby oraz jej regenerację w następujących sytuacjach:

  • zatrucie środkami ochrony roślin
  • zatrucie muchomorem sromotnikowym
  • nadużywanie alkoholu
  • stosowanie leków metabolizowane przez wątrobę na drodze efektu pierwszego przejścia 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/suplementy-na-stawy-wskazania-do-suplementacji-stawow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here