Różne sposoby zastosowania pudru ryżowego

Puder ryżowy powoli staje się ulubieńcem wszystkich kobiet. Panie pokochały go za jego uniwersalność, transparentny odcień, idealny mat oraz działanie lecznicze. Nie każda z nich wie jednak, jak wiele zastosowań ma ten jeden prosty kosmetyk. Warto je odkryć i na sobie przetestować!

Puder w roli bazy

Niby puder powinien być stosowany tak jak każdy inny kosmetyk tego rodzaju, ale jednak ten ryżowy potrafi… zastąpić bazę pod makijaż! Ze względu na swoje właściwości wygładzające wspaniale przygotowuje twarz do nakładania kolejnych kolorowych kosmetyków. Wyrównuje jej koloryt, łagodzi zaczerwienienia, delikatnie ją rozświetla i nadaje jej jednolitą powierzchnię.

Aby przetestować to nietypowe działanie pudru ryżowego, należy pokryć nim buzię przed zastosowaniem typowych kosmetyków kolorowych. Od razu po tym kroku można przejść do nakładania podkładu, korektorów oraz bronzera. Twarz nie wymaga wtedy dodatkowego zmatowienia.

Klasyczne zastosowanie

Oczywiście puder ryżowy stosowany jest najczęściej jako element wykańczający cały makijaż. W tej roli sprawdza się równie świetnie, a ze względu na to, że ma naturalny i prosty skład, może być wykorzystywany zarówno od święta, jak i na co dzień.

Jeżeli makijaż zostanie już niemalże w całości wykonany, czyli na twarzy pojawi się cienka warstwa podkładu oraz korektor przykrywający większe niedoskonałości, można przejść płynnie do stosowania pudru. Należy go użyć na sam koniec, aby utrwalić wcześniejsze warstwy i uzyskać efekt matu na skórze. Z pudrem ryżowym łatwo jednak można przesadzić. Nie należy nakładać go na twarz w zbyt dużych ilościach, gdyż skóra przejmie wtedy jego biały kolor – a to nie będzie wyglądać zbyt dobrze.

Różne metody aplikacji

Co prawda już co drugi puder ryżowy zawiera w swoim opakowaniu specjalną gąbeczkę, która ma służyć do nakładania go na skórę twarzy, jednakże dużo lepiej od niej sprawdzą się specjalistyczne akcesoria do makijażu – chociażby pędzle bądź miękkie puszki.

Jak zatem powinna wyglądać prawidłowa aplikacja kosmetyku? Niewielką ilość pudru ryżowego należy nałożyć na miękki pędzelek, pozbyć się nadmiaru preparatu, strzepując go, a następnie omieść nim całą buzię. Twarz zostanie wtedy pięknie zmatowiona i wygładzona.

Puder ryżowy kupisz na kosmetykizameryki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here