jak włączyć klawiaturę ekranową

Dość często zdarza się, że w swoich domach posiadamy komputery, lub laptopy, które kupiliśmy jeszcze w czasach, w których taka technika dopiero wkraczała na powszechny rynek. Męczymy się z tak przestarzałymi jednostkami, nie zdając sobie nawet sprawy z tego, jakie możliwości zmian, oferują nam dzisiejsze czasy. Żyjemy jeszcze słabymi procesorami, niezbyt wielką ilością pamięci RAM, przestarzałymi systemami operacyjnymi.

Odpowiada nam to do momentu, w którym zobaczymy, jak teraz wydajnie pracują nowe jednostki. Być może podpatrzyliśmy je u sąsiada, może u kogoś z rodziny. Nie ważne, gdzie, ważne, że stworzyło to w nas ideę zmian. Dopiero w momencie, w którym zaczniemy się interesować danym tematem, możemy dojść od tego, ile tak naprawdę straciliśmy przez lata pracy z wolnym gruchotem. Dzisiaj na rynku mamy do wyboru prost niezliczoną ilość sklepów, czy to stacjonarnych, czy internetowych, które oferują nam najnowsze podzespoły komputerowe, za bardzo małe pieniądze.

Teraz dosłownie każdego może stać na to, żeby stworzyć sobie bardzo szybki komputer w bardzo małych pieniądzach. Oczywiście mówimy tutaj o jednostkach, które mają służyć do codziennego amatorskiego używania ich w zaciszu domowym. Nie mówimy tutaj o sprzęcie dla profesjonalistów, potrzebujących jak najbardziej wydajnych podzespołów, bo ich cena jednak jest już dość oporowa. Jeśli jednak jest to czyjeś narzędzie pracy, to musi w to inwestować. A my jednak rozglądamy się za czymś do domu, więc nasz budżet na tym nie ucierpi.

Pamiętajmy, że dzisiaj sprzedaż internetowa góruje na sprzedażą stacjonarną. Niestety, ale jeśli jesteśmy ludźmi, którzy nie przyzwyczaili się jeszcze do tego, że niektórych rzeczy nie musimy dotykać osobiście, żeby je kupić to będziemy niepotrzebnie za nie przepłacać. Dzisiaj sklepy stacjonarne służą już raczej tylko jako „przymierzalnie”, jeśli chcemy sprawdzić, czy sprzęt, który chcemy kupić dobrze leży nam w dłoni, lub na głowie. Później jeśli jesteśmy osobami lubiącymi dobre ceny, powinniśmy go zamówić za pośrednictwem internetu.

klawiatura

Pozwoli to nam na uniknięcie olbrzymiej marży sklepu stacjonarnego, który zapewne musi sobie nią odbijać koszty czynszu. Dodatkowo, jeśli jesteśmy jeszcze osobami starej daty jeśli chodzi o aktualizację swojego sprzętu, zapewne jeszcze nie wiemy, ale dzisiejsze akcesoria, czyli myszki komputerowe, klawiatury, monitory znacząco różnią się od tego, co w domach mieliśmy jeszcze kilka lat temu. Dzisiaj mamy do wyboru klawiatury przewodowe, bezprzewodowe, mechaniczne.

Każda z nich ma swoje plusy i minusy

Musimy pamiętać, że kupując na przykład klawiaturę bezprzewodową, uzyskamy znaczną wygodę jej użytkowania. Nie będzie nas ograniczał żaden kabel, nasze biurko zyska dużo miejsca, nic nie będzie się nam plątało pod nogami. Jednak taki wybór wiąże się z tym, że stracimy trochę na szybkości reakcji wciskania przycisków. O tyle, jeśli w domowym zaciszu możemy tego nie odczuć, tak jeśli chcielibyśmy używać jej do gier zręcznościowych, której przejście opiera się na milisekundach reakcji, to może nam to lekko utrudnić życie.

Dodatkowo, musimy zaopatrzyć się do niej w zapas baterii, ponieważ ich brak będzie się wiązał z tym, że będziemy musieli się dowiedzieć jak włączyć klawiaturę ekranową. To dość częsta przypadłość bezprzewodowych wersji, że baterie wyładowują się w najmniej oczekiwanym momencie. Za to na pewno świetnym rozwiązaniem będzie dla nas zakup klawiatury przewodowej, mechanicznej. To dość świeże rozwiązanie, zmieniające lekko charakterystykę naszych klawiszy.

włączyć klawiaturę ekranową

Zyskujemy tutaj bardzo dużą szybkość wystukiwania klawiszy, poprzez zmieniony mechanizm powrotny. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla miłośników grania w gry, lub osób, które piszą naprawdę dużo i naprawdę szybko. Za taką klawiaturę mechaniczną możemy zapłacić w zależności od firmy od stu, do nawet pół tysiąca złotych. Nam na pewno wystarczy jej podstawowa wersja, która posłuży nam na pewno na lata. To samo dotyczy dzisiaj myszek komputerowych, ich również posiadamy wersję zwykłą przewodową jak i tę bezprzewodową.

Od nas zależy to, czy posiadanie kabla w jakiś sposób ogranicza naszą przestrzeń, czy nie. I to my musimy wybrać, czy wolimy posiadać coś, do czego nie musimy kupować baterii, czy jednak takie zakupy nam nie przeszkadzają. Sprawa z myszkami komputerowymi ma się tak samo jak z klawiaturami. Jeśli jesteśmy zapalonymi graczami, lubimy długie godziny spędzać przed grami zręcznościowymi, powinniśmy wybrać opcję standardową. Będziemy mieć wtedy pewność najszybszej reakcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here