Bakterie do szamba – jakie mają znaczenie w przydomowej oczyszczalni ścieków?

Środek do szamba jest niezbędnym artykułem eksploatacyjnym dla posiadaczy przydomowych oczyszczalni ścieków. Osadniki trudno jest utrzymać w odpowiedniej kondycji, jeśli stale nie są do nich dozowane biopreparaty do szamb. Odpowiednio dobrane szczepy bakterii poprawiają wydajność i funkcjonowanie osadnika, a także pomagają w usunięciu odorów, które potrafią być uciążliwe. Jakie korzyści daje proszek do szamba?

Tabletki do szamba – jakie właściwości dla zbiornika?

Stosowanie kostki do szamba zgodnie z zaleceniami, pozwala nam zachować odpowiednie parametry zbiornika na ścieki. Na jego dnie bardzo często, w procesie sedymentacji, odkładają się osady, które zmniejszają jego powierzchnię użytkową. Tabletki ekologiczne do szamba działają aktywnie w tej strefie – osady zostają rozpuszczone, a zbiornik rzadziej trzeba oczyszczać, co jest wygodniejsze i bardziej ekonomiczne dla gospodarza.

Zdolności do rozpuszczania i upłynniania tłuszczy i zanieczyszczeń organicznych to olbrzymia zaleta – bakterie do szamba czynnie usuwają złogi w rurociągach, dzięki czemu przepływ jest optymalny, a instalacja kanalizacyjna utrzymana jest w dobrym stanie. Bez względu na to, jaki preparat do szamba wybierzemy, możemy liczyć na zdecydowanie lepsze usuwanie osadów, niż miałoby się to dziać wyłącznie przy założeniu, że w osadniku działają naturalne szczepy bakterii.

neobac aktywatory i środki do szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków

Fot. Aktywatory i środki do przydomowych oczyszczalni ścieków

Bakterie do szamba – jakie znaczenie ma ich dodawanie do osadnika?

Musimy uświadomić sobie, że procesy biologiczne, zachodzące w przydomowej oczyszczalni ścieków są możliwe tylko przy obecności organizmów żywych. Bakterie do szamba usuwają zanieczyszczenia organiczne w skali mikro. Wpuszczana chemia do szamba, np. w postaci środków dezynfekujących do WC, działa negatywnie na florę bakteryjną w osadniku i niszczy ją, przez co naturalne zdolności do samooczyszczania maleją. Proszek do szamba lub popularne na naszym rynku tabletki do szamba, zwiększają bioróżnorodność i dodają do osadnika te szczepy, które najaktywniej oczyszczają zawartość osadnika.

Popularne preparaty i tabletki do szamb: https://aktywatory.pl/21-biopreparaty-do-szamb

Preparat do szamba – jakie inne zastosowanie?

Dla domowników sporą zaletą będzie możliwość usunięcia nieprzyjemnych odorów, które są wynikiem reakcji zachodzących w osadniku, w środowisku beztlenowym. Przykre zapachy to niestety spora wada przydomowych oczyszczalni ścieków i nieodpowiednia eksploatacja tego systemu prowadzi do nieznośnych konsekwencji. Jakie jest rozwiązanie? Bakterie do szamba, które pomogą usunąć zjełczały tłuszcz, pojawiający się w osadniku w postaci kożucha. Środek do szamba aktywuje reakcje rozkładu tych źródeł odoru. Dlatego preparaty do szamba nazywane są na rynku również aktywatorami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here