Zimowe usterki i stłuczki

Codzienne użytkowanie samochodu oraz sporadyczne, dalekie podróże to czas, gdy jesteśmy narażeni na nieprzewidziane usterki pojazdu oraz ryzyko kolizji drogowych. Zachowaj bezpieczeństwo, pomoc drogowa w sytuacji awaryjnej to najlepsze rozwiązanie.

Pomoc drogowa Poznań – jak to działa?

Całodobowa pomoc drogowa Maciej Prosiński funkcjonuje w oparciu o telefon alarmowy, obsługiwany przez całą dobę, również w dni wolne od pracy oraz świąteczne. Dla osób, które spotkała trudność na trasie i znajdują się w Poznaniu oraz jego okolicach oferowana pomoc drogowa dociera szybko i zapewniane są kompleksowe działania zaradcze, mające na celu umożliwienie im dalszej podróży. Niezależnie od tego, czy powodem wezwania pomocy drogowej jest:

  • usterka pojazdu,
  • uszkodzenie w wyniku kolizji z innym pojazdem, zwierzęciem lub 
  • zimowy poślizg, zakończony uszkodzeniem pojazdu,
  • rozładowany akumulator,
  • pęknięta opona 

lub wiele innych nieprzewidzianych sytuacji, telefon + 48 511 503 504 przez całą dobę jest do dyspozycji kierowców. Zlecenia pomocy drogowej przyjmowane są najczęściej na teren Poznania i okolicy, jednak możliwy jest dojazd do całego Województwa Wielkopolskiego i całej Polski. 

Pomoc drogowa Poznań

Najczęstsze zimowe usterki w pojazdach

Zimą na kierowców czeka wiele zagrożeń, związanych przede wszystkim z obniżeniem temperatury, ryzykiem zamarzania nawierzchni oraz skutkami opadów śniegu i posypywania solą. Najczęściej przyczyną awarii okazuje się:

  • uszkodzone zawieszenie,
  • uszkodzenie opony,
  • rozładowany akumulator,
  • rozrusznik do wymiany

Wszystkie najczęściej występujące usterki mogą dopaść Cię w trakcie podróży i jedynym sposobem, aby szybko, sprawnie i bez angażowania rodziny lub znajomych zabezpieczyć pojazd, przetransportować go do warsztatu lub udzielić pomocy na miejscu, a także zapewnić kierowcy i pasażerom bezpieczne warunki powrotu jest kontakt z pomocą drogową. W Poznaniu i okolicy możesz liczyć na wsparcie całodobowo. Nie warto ryzykować swoim bezpieczeństwem oraz większym uszkodzeniem elementów. Pomoc drogowa w profesjonalny, błyskawiczny sposób dopasuje rodzaj i zakres czynności do usterki i rodzaju uszkodzeń. Zimą nietrudno o uszkodzenie pojazdu w wyniku stłuczek z innymi użytkownikami ruchu na śliskiej nawierzchni oraz uszkadzając oponę lub zawieszenie poprzez wjechanie w dziurę lub niewidoczny pod śniegiem krawężnik. Korzystając z profesjonalnej pomocy drogowej masz gwarancję skutecznej pomocy oraz dbałości o optymalne warunki transportu. Dodatkowo, możesz skorzystać z wulkanizacji lub warsztatu, chyba że chcesz samodzielnie wybrać miejsce naprawy. 

Najczęstsze zimowe usterki w pojazdach

Pomoc drogowa dla samochodów z automatyczną skrzynią biegów

Pojazdy, wyposażone w automatyczną skrzynię biegów również ulegają usterkom. Warto zwrócić uwagę na zalecenia producenta, dotyczące holowania automatów i zastosować się do nich, by nie spowodować dalszych uszkodzeń. Rekomendowane jest wezwanie pomocy drogowej i użycie autolawety. Pojazd z automatyczną skrzynią biegów jest unoszony w części przedniej lub tylnej, zależnie od umieszczonego napędu. Uniesiona oś pozwala uniknąć uszkodzeń, spowodowanych bezpośrednią stycznością mechanizmu z podłożem. Holowanie, jeśli nie ma innego wyjście może być przeprowadzone z prędkością do 40 km/h, do 50 km, z włączonym silnikiem pojazdu oraz włączonymi światłami mijania.

Pomoc drogowa Poznań – holowanie samochodów dostawczych i maszyn rolniczych

Zastanawiasz się, co zrobić w przypadku uszkodzenia samochodu dostawczego lub pojazdu rolniczego? Awarię na terenie miasta Poznań i okolicy możesz zgłosić całodobowo do obsługi pomocy drogowej, świadczącej kompleksową pomoc użytkownikom pojazdów osobowych, dostawczych, rolniczych, budowlanych. Dzięki nieustannej rozbudowie floty oraz dbałości o rozwój firmy i doświadczenia pracowników, pomoc drogowa skuteczna jest w przypadku każdego zlecenia, nawet nietypowego. Zimowe warunki na drodze mogą być przyczyną poślizgu, który kończy się nie tylko uszkodzeniem pojazdu, ale i unieruchomieniem w trudno dostępnym miejscu. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi i doświadczeniu, pomoc drogowa poradzi sobie z każdym wyzwaniem.

Pomoc drogowa Poznań

Pomoc drogowa Poznań – rozbudowana flota 

W wyposażeniu stacji pomocy drogowej znajdują się lawety, autolawety, platformy hydrauliczne z widelcem, sztywny hol, auta zastępcze oraz wiele elementów, składających się na kompleksową autopomoc na terenie Poznania, Wielkopolski, Polski i Europy. Dzięki całodobowemu telefonowi alarmowemu można liczyć na pomoc, niezależnie od okoliczności. Rozbudowana flota pojazdów autopomocy pozwala na niezawodną pomoc każdemu kierowcy, który podróżuje samochodem osobowym i dostawczym. W razie konieczności dysponujemy możliwością transportu pojazdów budowlanych i rolniczych, które poruszają się w ruchu publicznym. Pomoc drogowa z licencją to gwarancja sprawnej, szybkiej, niezawodnej pracy, której efekty pozwalają zminimalizować dyskomfort podczas podróży, zakończonej wezwaniem pomocy drogowej. 

Maciej Prosiński Pomoc Drogowa
ul. Leszka 2
61-063 Poznań

Tel. kom.: 511503504
http://www.pomocdrogowapoznan.pl/kontakt

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here