Worki Wodoszczelne

Spędzając czas na wodzie bądź nad wodą, wszystkie nasze drogocenne drobiazgi muszą być zabezpieczone przed zgubnym działaniem wody. Niemalże wszystko, od sprzętu elektronicznego po odzież i żywność, nie nadaje się do użytku w przypadku niekontrolowanego wpadnięcia do wody. Aby uniknąć tego typu sytuacji, warto załadować cały nasz ekwipunek w beczki lub worki wodoszczelne. Co sprawdzi się lepiej?

Beczki wodoszczelne

Na rynku znaleźć można beczki o różnych pojemnościach. Szukając produktu godnego uwagi, warto zapoznać się z ofertą polskiej marki Aquarius. Posiada ona w swoim katalogu wysokiej klasy beczki wodoszczelne, które znajdą zastosowanie m. in. podczas spływu kajakowego bądź żeglowania. Zaletą takich beczek jest fakt, że można w nich przechowywać kruche, delikatne rzeczy, które nie ulegną zniszczeniu poprzez zgniecenie (worki wodoszczelne niestety nie gwarantują tego typu ochrony). Nadają się również do przechowywania żywności. W modelach wspomnianego wyżej Aquariusa ich funkcjonalność została dodatkowo zwiększona: w nakrętkach znajdziemy małe otwory, do których w łatwy sposób można zamocować sznurki i stworzyć przy ich pomocy praktyczną rączkę do trzymania. Genialne w swojej prostocie, prawda?

Worki wodoszczelne

Podobnie jak w przypadku wyżej opisywanej beczek, worki wodoszczelne produkowane są w różnych wariantach pojemnościowych i kolorystycznych. Aby były szczelne, należy je dobrze zamknąć, poprzez 3-krotnie zrolowanie. Worki od Aquariusa są odporne nie tylko na działanie wody (również tej słonej – morskiej), ale także na szkodliwe promieniowanie UV. Wykonane są z niesamowicie trwałej tkaniny poliestrowej pokrytej tarpaulinem. Producent wyposażył je w pasek na ramię – mogą więc służyć jako torba. Jest to niesamowicie praktyczne rozwiązanie, ułatwiające przetransportowanie całego ekwipunku. Worki wodoszczelne mogą stanowić stylowy, sportowy dodatek do reszty stylizacji – a z racji dostępności ich szerokiej gamy kolorystycznej, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. 

Co wybrać?

Szczerze mówiąc, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od naszych oczekiwań: worki wodoszczelne są łatwiejsze i praktyczniejsze w transporcie. Jeżeli w kajaku mamy mało miejsca, można go łatwo “upchnąć” i dopasować kształtem do naszych wymagań – jednak to, co jest jego zaletą w tym przypadku, stanowi również wadę jeżeli spojrzeć na to z innej perspektywy. Beczki co prawda nie zarzucimy na plecy, ale jest za to sztywna i odporna na odkształcanie, a co za tym idzie – wszystko w jej wnętrzu pozostanie w nienaruszonym stanie. Drogi Czytelniku, kiedy już podejmiesz decyzję, co bardziej odpowiada Twoim potrzebom, zachęcam do zajrzenia na stronę www.GoKajak.com. Znajdziesz tam wszelkiego rodzaju wodoszczelne gadżety, które w 100% uchronią Twoje rzeczy podczas każdej możliwej aktywności na wodzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here