Szafka pracownicza bhp

Standardowa szafka pracownicza to mebel w którym składuje się ubrania robocze i ważne narzędzia. Mowa tu dokładnie o tym, że pracownik przychodzi do pracy w swoim zwyczajnym ubraniu, a w szatni przebiera się i na dokładkę zakłada niekiedy pas z narzędziami. Wszystkie te rzeczy muszą znajdować się w szafce danego pracownika, bo są mu niezbędne do pracy. Kluczowe znaczenie ma też i to, że w większej firmie pracownik jest odpowiedzialny za własne ubranie robocze i narzędzia, czyli jeśli zgubi rzeczy, które przydzieliła mu firma, to jego wynagrodzenie może być nawet obniżone o wartość tych konkretnych rzeczy.

Szafka pracownicza przypisana do konkretnej osoby

Często jest tak, że dana szafka pracownicza bhp jest przypisana do danego pracownika. Ten stan rzeczy ma wiele zalet, bo kierownictwo monitoruje stan tych szafek i to ze względu na to, że firma najczęściej na start daje ubranie robocze i narzędzia danemu pracownikowi, a ten konkretny pracownik musi co dzień odkładać narzędzia pracy i ubranie robocze do tej jedynej konkretnej szafki.

Taka forma kontroli sprawdza się, bo każdy pracownik doskonale wie, że strata narzędzi lub ich zniszczenie oznacza dla niego mniejszą pensję, bo będzie musiał odkupić te narzędzia firmie. Zasada ta nie dotyczy jednak naturalnego zużywania się sprzętu, bo każde narzędzie i każdy element ubioru roboczego mają swoją określoną żywotność i jeśli zużywają się prawidłowo, to pracownik jedynie pobiera kolejne narzędzia co jakiś czas.

Monitorowanie szatni z szafkami pracowniczymi bhp

Niektóre firmy są pełne kamer takiego wewnętrznego monitoringu, a kamery te obejmują też szafki pracownicze bhp. Mowa tu o pracownikach lepiej opłacanych, którzy mogą też w swoich szafkach zostawiać wartościowe rzeczy osobiste. Jednym słowem nie chodzi tu jedynie o własność firmy, ale też i o własność prywatną. Kluczowe znaczenie ma też i to, że zainstalowanie takiego systemu monitoringu jest bardzo ważne, bo jego instalacja jest czasami wymuszoną przez ubezpieczyciela danej placówki.

Sprzęty znajdujące się w szafce pracowniczej bhp

W szafce pracowniczej bhp znajduje się ubranie robocze, narzędzia, kamizelka odblaskowa i specjalne buty ze stalowymi noskami. Tego typu osprzęt jest często spotykany w przypadku ludzi, którzy zajmują się pracami budowlanymi przy ruchliwych ulicach lub wyburzeniami w tych wyjątkowo niebezpiecznych miejscach.

Wyburzenia są bardziej niebezpieczne i to szczególnie przy tych wyjątkowo ruchliwych ulicach. W miejscach tego rodzaju pracownicy muszą być dobrze widoczni, a ich stopy muszą być chronione. Podobnie jest z ich głową, bo kask w miejscach dość niebezpiecznych to podstawa, po to by drobna chwila nie uwagi nie skończyła się poważnym urazem głowy.

Szafka pracownicza bhp na kolei

Osoba pracująca na kolei, czyli pracownik, który zajmuje się konserwacją torów też ma swoją szafkę bhp i w niej ma ubranie robocze, kamizelkę odblaskową, narzędzia i kask. Wszystkie te sprzęty są mu potrzebne, bo to że maszynista zwalnia w okolicy remontowanego odcinka nie pomaga. Maszynista musi też dostrzec pracownika, który ma obowiązek noszenia kamizelki odblaskowej.

W tej kamizelce maszynista go zauważy i odpowiednio zareaguje, czyli włączy sygnał dźwiękowy, a pracownik zejdzie z torów eksploatowanych, które znajdują się obok tych remontowanych. Tego typu środki bezpieczeństwa znacząco zmniejszają prawdopodobieństwo wypadku z udziałem pracownika lub pracowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here