kaszel
fot. unsplash.com

Kaszle to jedna z najczęstszych dolegliwości w czasie infekcji. W okresie wzmożonych zachorowań jesienią i zimą nie raz przychodzi nam się z nim mierzyć. Suchy kaszel przez wielu uznawany jest jako znacznie bardziej uciążliwy od mokrego. Męczy w ciągu dnia, nocą nie pozwala spać. Jakie są najskuteczniejsze sposoby łagodzenia suchego kaszlu? Jak wspierać leczenie domowymi sposobami?

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/meczacy-suchy-kaszel-sposoby-suchy-kaszel/

Suchy czy mokry?

Rozróżniamy dwa podstawowe rodzaje kaszlu. Pierwszy z nich czyli mokry wiąże się z odksztuszaniem zalegającej w oskrzelach i płucach wydzieliny. Kaszel ten jest produktywny i niezbędny. Ma pozytywne działanie, ponieważ pomaga oczyścić drogi oddechowe. W przeciwnym wypadku zalegająca wydzielina doprowadzi do stanu zapalnego i zaburzeń w pracy płuc. Jeśli więc meczy nas mokry kaszel nie powinnismy go tłumic, ale wspomagać odksztuszanie wydzieliny. Należy wówczas przyjmować dużo wody i zażywać leki rozrzedzające wydzielinę, czyli syropy wyksztuśne. W wielu wypadkach dobrze sprawdzają się również inhalacje, nawet z samej soli fizjologicznej.

Kaszel suchy jest nieproduktywny. Świadczy on o zakażeniu dróg oddechowych. Jest niepożądany, dlatego nasze działania powinny być nakierowane na tłumienie go. W tym wypadku powinnismy sięgnąć po syropy hamujące odruchy kaszlowe. Zażycie wyksztuśnego leku spowoduje napady męczącego kaszlu. Dlatego tak ważne jest prawidłowe rozpoznanie rodzaju kaszlu.

Domowe sposoby na suchy kaszel

Oprócz przepisanych przez lekarza leków możemy wspomóc się tez domowymi sposobami łagodzenia suchego kaszlu. Najważniejsze jest w tym wypadku nawilżanie dróg oddechowych, które są podrażnione przez kaszel. Dobrze sprawdzi się więc mleko z miodem. Możemy też dwa razy dziennie, szczególnie wieczorem gdy napady kaszlu się nasilają, rozgryźć kapsułkę z witamina E. Zawarty w niej olej z witamina nawilży gardło, nie spłynie po nim od razu tylko wytworzy ochronny film na błonie  śluzowej gardła.

Przeczytaj tez:http://www.beyouty.pl/zwyrodnienie-stawow-objawy-i-sposoby-leczenia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here