Profesjonalne usuwanie wgnieceń - Poznań i okolice

Wgniecenia, które powstają na karoserii samochodu, na przykład w wyniku gradobicia, bądź kolizji, nie są niczym przyjemnym – z takim problemem musiało już uporać się wielu kierowców. Dziś przybliżymy nieco temat, jakim jest usuwanie wgnieceń.

Wgniecenia karoserii

Wgniecenia karoserii powstają na skutek gradobicia, jak również kolizji drogowych, aktów wandalizmu, spadających na samochód sopli lodu, a także spadających z drzew kasztanów i owoców. W zależności od przypadku, na karoserii mogą pojawić się niewielkie, pojedyncze wgniotki, jak również poważniejsze uszkodzenia.

Zarówno w jednej, jak i w drugiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest oddanie samochodu w ręce specjalistów, dla których usuwanie wgnieceń to codzienność. Jeśli chodzi o usuwanie wgnieceń w Poznaniu to godnym polecenia warsztatem jest HDMaster i właśnie ofercie tej firmy dziś się przyjrzymy.

HDMaster – usuwanie wgnieceń karoserii 

W HDMaster, w zależności od typu uszkodzeń karoserii, fachowcy korzystają z dwóch metod usuwania wgnieceń. Wymienić tutaj możemy metodę PDR, czyli Paintless Dent Repair oraz metodę GLUE PULLER.  Obie metody wymagają umiejętności i użycia odpowiednich narzędzi. Na czym dokładnie polega każda z nich? Już tłumaczymy.

  • PDR czyli Paintless Dent Repair

PDR to metoda, która umożliwia usuwanie wgniotek bez lakierowania, polega ona na wyciąganiu lub wypychaniu wgnieceń. PDR pozwala usunąć uszkodzenia niemal z każdej części karoserii, pod warunkiem, że nie doszło do odprysku lakieru.

Prace muszą być wykonywane przy bardzo dobrym świetle, najczęściej jest to oświetlenie halogenowe.

Jedną z technik stosowanych w przypadku tej metody jest wypychanie blachy. Tutaj ważny jest bezproblemowy dostęp do wgniecenia od strony wewnętrznej. Niezbędne jest też  użycie odpowiednich narzędzi.

Kolejną stosowaną w warsztatach metodą jest wyciąganie blachy, wymagające użycia specjalnego kleju i zaczepów. Ta technika umożliwia usunięcie uszkodzeń w trudnodostępnych miejscach, na przykład na dachu samochodu – zastosowanie metody wypychania wymagałoby przeprowadzenia demontażu podsufitki.

Zastosowanie tej metody pozwala na usunięcie wgnieceń niemal z każdego elementu karoserii. Aby jednak efekty pracy spełnił najwyższe standardy niezbędne są umiejętności i wiedza fachowców, jak również specjalistyczne narzędzia.

  • GLUE PULLER

Glue Puller to kolejna z metod wykorzystywana w usuwaniu wgnieceń. Usuwanie wgniotek tą techniką wymaga wykorzystania grzybków o różnych kształcie i wielkości oraz klejów termotopliwych. Odpowiednio dobrane grzybki przykleja się do wgniecenia. Kolejny krok wymaga już użycia specjalistycznego jedno- lub oburęcznego uchwytu, za pomocą którego delikatnie wyciągamy wgniecenie, ostatnim krokiem jest skorygowanie płaszczyzny.

Podsumowanie

Jak widać, usuwanie wgnieceń przebiega dość sprawnie, a jego efekty są w pełni zadowalające i sprawiają, że po uszkodzeniach karoserii nie ma śladu.

Warto jednak pamiętać, że warsztat warsztatowi nierówny i zdać się na pomoc doświadczonych fachowców, którzy mają na koncie wiele realizacji.

Kierowców z Poznania i okolic zapraszamy na profesjonalne usuwanie wgnieceń w naszym warsztacie w Skwierzynie. Gwarantujemy, że fachowcy z HDMaster staną na wysokości zadania!

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here