Motywujemy Warszawiaków

Sport to zdrowie, w co nikt nie wątpi. Dobra kondycja fizyczna przyczynia się do poprawienia krążenia, lepszego dotlenienia organizmu, zwłaszcza mózgu, a także do tego, aby zrzucić zbędne kilogramy. Nadeszła jednak pora jesienno-zimowa i aktywność nieco spada… W końcu lepiej spotkać się w kawiarni na Nowym Świecie niż na bulwarze nad Wisłą, gdzie wieje od wody. A może jednak nie?

Walczymy z chandrą

Jesień i zima to okres, kiedy większość z nas ma ochotę skryć się w domu, pod ciepłym kocem i z filiżanką ulubionego, rozgrzewającego napoju. To czas, kiedy wspólne siedzenie przy kominku, przed telewizorem, albo przy stole staje się coraz częstsze i coraz dłuższe.

Do tego wszystkiego przychodzi jeszcze przygnębienie, gdy dni są szare i krótkie, pełne deszczu i wiatru, a ogólny biomet niekorzystny. Niestety, brak aktywności tylko pogłębia wrażenie, że wszystko jest nieprzychylne i jeszcze bardziej niczego nam się nie chce. A zatem nie chce się także wyjść na zewnątrz i błędne koło się zamyka.

Właśnie dlatego pora coś zmienić! Na chandrę i jesienno-zimowe rozleniwienie najlepszym lekarstwem jest spacer. W Warszawie naprawdę nie brakuje miejsc zielonych, ich liczba jest tak duża, że zajmują jedną czwartą stolicy, więc na pewno jakieś można znaleźć w pobliżu domu. Wystarczy tylko ubrać się ciepło i zrobić ten pierwszy krok, najlepiej w gronie przyjaciół lub rodziny. Taki spacer będzie okazją do porozmawiania, a ruch i powietrze na pewno pozwolą oczyścić umysł. Humor zaraz będzie lepszy!

Zwiększamy aktywność

W naszym zachęcaniu do ruchu nie jesteśmy sami, wspiera się nas także Kurier Warszawski, na swoich łamach również zachęcając do spacerów i biegów. Co więcej, na jego stronach znaleźć można wiele ciekawych pomysłów na docelowe miejsca takich spacerów, czy to związane z historią i kulturą stolicy, czy też z kulinariami. Bo przecież zdrowa przekąska, pełna witamin, a nie cukru i tłuszczu, także poprawia zdrowie i nastrój.

Ale po zrobieniu pierwszego kroku, warto pójść dalej i jeszcze bardziej aktywnie spędzać czas. W Warszawie nie brakuje klubów fitness, małych, kameralnych siłowni, studiów bodyshape i treningu personalnego czy akademii tańca. Można skorzystać z jazdy konnej w okolicznych stadninach, z kursu szermierki, walki wręcz czy atrakcyjnej dla całych rodzin pływalni. Oferta zajęć sportowych, zarówno tych najprostszych i najpopularniejszych, jak również takich, które wymagają żmudnych ćwiczeń i specjalnego sprzętu, jest w stolicy szersza, niż w jakimkolwiek mieście, dlatego zachęcamy, by właśnie z niej skorzystać.

A jeśli brakuje wam motywacji do samodzielnego uczęszczania na zajęcia, może dobrze będzie wyciągnąć na nie męża, żonę, siostrę, brata czy znajomych. W końcu w grupie raźniej, a wspólne zajęcia bez wątpienia mogą okazać się dobrą okazją do jeszcze lepszego poznania się lub zacieśnienia więzi rodzinnych. Spędźmy tę zimę aktywnie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here