Moda na drewniane panele podłogowe

Bieżący rok dla rynku paneli podłogowych upłynął pod znakiem przytulnych, ciepłych aranżacji. Architekci i klienci postawili zgodnie na produkty z jednej strony minimalistyczne, z drugiej zaś pastelowe, współgrające z pozostałymi elementami wnętrza. Styl skandynawski od kilku lat nie traci na popularności, co widoczne jest również w ofercie drewnianych paneli podłogowych. Druga połowa roku 2018 oraz początek roku 2019 to nieco inne nurty. Zobacz jakie modele paneli laminowanych będą na topie!

Panele podłogowe w stylu kolonialnym

Ekstrawagancji i nieco więcej życia – takich wpływów możemy oczekiwać od producentów paneli podłogowych w najbliższych tygodniach. Elementy stylizowane będą na modłę nieco afrykańską, a zatem wykorzystane zostaną motywy drewna rosnącego na Czarnym Kontynencie. Ciemne, nieco agresywne w stylistyce panele podłogowe sprawdzą się zarówno w nowoczesnych wnętrzach jak i klasycznych aranżacjach. Prawdopodobnie wiodącym modelem będzie mahoń – intensywny i konkretny. Panele podłogowe w stylu kolonialnym z całą pewnością przeżyją niedługo swoje odrodzenie, warto więc zwracać uwagę na te modele odwiedzając markety budowlane.

Panele podłogowe na przełamanie surowych stylizacji wnętrz

Podłoga może stać się bardzo wdzięcznym narzędziem dla architektów wnętrz w kwestii zachowania balansu. Utrzymując meble, oświetlenie i dodatki w skąpym w wyrazie, oszczędnym w formie stylu, delikatna podłoga mogłaby totalnie pozbawić wnętrza charakteru. Dlatego też odważnie stawia się na panele podłogowe w kolorach ekstrawaganckich i jaskrawych. Panele laminowane czerwone mogą stać się niedługo prawdziwym hitem. Połyskliwe panele drewniane pozwolą na przełamanie subtelnego stylu i dodadzą odpowiedniej pikanterii. Świetnie sprawdzają się w sypialni czy garderobie, wszędzie tam, gdzie przez moment możemy oddać się chwili odprężenia lub poczuć się jak prawdziwa gwiazda!

Drzwi i panele podłogowe

Fot. Drzwi i panele podłogowe od Podlogi-Naturalne.pl

Panele podłogowe cennym dodatkiem w stylu vintage

Powrót do przeszłości to nie tylko fanaberia rodem z kultowego filmu, ale rzeczywistość, którą chętnie fundujemy sobie w naszych mieszkaniach. Stylistyka rodem z lat 70’ i 80’ to połączenie uroczych kolorów i kształtów, zupełnie jak z reklamy amerykańskich płatków śniadaniowych. Dla takich wnętrz wykorzystuje się laminowane panele podłogowe w kolorze miodowym. Mdły, żółtawy deseń dobrze komponuje się z neutralnymi kolorami mebli i dodatków, nieźle współgra także z paletą pastelową. Opcją B dla stylizacji retro są szare panele podłogowe, które dają nieco harmonii pomieszczeniom, gdzie beztrosko miesza się kolory wypoczynku, zasłon, dywanów i innych elementów wystroju.

Bez względu na to jaki model paneli podłogowych spodoba Ci się najbardziej, nie zaczynaj aranżacji wnętrza od podłogi. Dobrze przemyśl w jaką stylistykę chciałbyś zainwestować, a następnie zastanów się, czy wybrane elementy będą ze sobą harmonizowały. Kupno paneli podłogowych i dobieranie do nich mebli i innych elementów wystroju, to działanie w odwróconej kolejności, którego z doświadczenia nie polecamy.

Drzwi drewniane i panele podłogowe – dlaczego to ważne duo?

Drzwi wewnętrzne drewniane to jeden z elementów, który zawsze idzie w parze z panelami podłogowymi. Dlatego szukając idealnego rozwiązania dla swojego domu, powinniśmy połączyć poszukiwania paneli laminowanych razem z drzwiami drewnianymi. W ten sposób zachowana zostaje harmonia i wizja architektoniczna. Dla przykładu: kupienie drzwi wewnętrznych z ciemnego drewna i jasnej posadzki będzie kuło w oczy – o ile w tym sezonie eksperymentowanie ze stylami jest na czasie, to jednak w klasycznych materiałach, jakim jest drewno, zdecydowanie lepiej zachować harmonię i ciągłość stylistyczną.

drzwi

Fot. Drewniane drzwi (www.podlogi-naturalne.pl/drewniane-drzwi-kalisz)

Nie bójmy się, że dopasowanie fasonu drzwi pokojowych drewnianych z panelami podłogowymi wprowadzi monotonny, nudny klimat w pomieszczeniu. Drzwi także mogą stać się ciekawym dodatkiem aranżacyjnym – zabawa w fantazyjne czy oryginalne okucie albo elementy szklane, a nawet metalowe i z tworzywa sztucznego, potrafią bardzo ożywić pokój i wprowadzić niespodziewany, awangardowy styl. Drewniane drzwi wdzięcznie łączą się z innymi materiałami, szczególnie drzwi wewnętrzne, u których parametry wytrzymałościowe nie muszą być tak wygórowane, jak w przypadku drzwi drewnianych zewnętrznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here