Jak stać się odpowiednim kandydatem na każde stanowisko

Nie każdy może sobie pozwolić na ukończenie wyższych studiów. Nie każdy też nadaje się do studiowania na wyższej uczelni, bo sporo jest jednak takich osób, które już w szkole średniej marzą o tym, by tylko jakoś przejść przez egzaminy maturalne i na nich zakończyć swoją klasyczną szkolną edukację. Rynek pracy w Poznaniu nawet dla takich osób ma sporo miejsca. Wyższe wykształcenie nie jest gwarancją dobrej pracy, co oznacza, że tego wyższego wykształcenia nie trzeba wcale mieć, by tę dobrą pracę znaleźć. Czym więc należy się wykazać, by zwiększyć swoje szanse na uzyskanie zatrudnienia? Otóż jest parę takich czynników, które zawsze będą podwyższać wartość kandydata w oczach rekrutera. O tych czynnikach piszemy konkretniej poniżej.

Poszukiwania pracy

Pierwsza kwestia to właśnie wykształcenie. Wyższe rzeczywiście nie jest aż tak niezbędne, przynajmniej nie na wszystkich stanowiskach, ale już to średnie wypadałoby mieć. Zdanie podstawowych egzaminów maturalnych jest oznaką tego, że ma się jednak jakąś podstawową wiedzę, potrafi się logicznie myśleć i ogólnie rzecz biorąc – mówiąc kolokwialnie – jest się osobą „ogarniętą”. W tym momencie nawet przy rekrutacjach na mniej ważne stanowiska to wykształcenie jest sprawdzane, a pracodawcy domagają się tego, by do ich firm zatrudniać wyłącznie pracowników posiadających wykształcenie przynajmniej średnie.

Zobacz też: https://portalsremski.pl/pl/12_biznes/44797_pracodawcy-w-poznaniu-szukaja-pracownikow—zobacz-kogo-brakuje.html

Druga rzecz to natomiast doświadczenie. Nie bez przyczyny często mówi się nawet, że jest ono ważniejsze od wykształcenia, bo jednak najbardziej wartościowe umiejętności zdobywa się właśnie w praktyce, a żadna teoria nie jest w stanie jej zastąpić. Doświadczenie można sobie zapewnić na wiele sposobów. Jeżeli więc ktoś widzi, że wszystkie lepsze oferty pracy w Poznaniu wymagają od niego posiadania jakiegokolwiek doświadczenia, w pierwszej kolejności powinien on o nie zadbać, udając się na jakiś staż czy nawet bezpłatne albo niskopłatne praktyki.

Trzecia kwestia – znajomość języków obcych. W dzisiejszych czasach znajomość przynajmniej jednego języka obcego (zwykle angielskiego) to taka podstawa, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że nawet od osób ubiegających się o pracę sprzątaczki czy kasjerki będzie wymagać się chociażby komunikatywnego angielskiego. Chodzi o to, by przynajmniej potrafić się dogadać i w razie potrzeby umieć odpowiedzieć na proste pytania oraz coś wyjaśnić. Nie trzeba być ekspertem od języków obcych, by to zrobić. Akurat podstawy angielskiego są łatwe do opanowania, dlatego warto je sobie zapewnić, by ten komunikatywny angielski wpisać do CV.

Trzy powyższe kwestie okazują się więc najważniejsze niemalże przy każdym procesie rekrutacji. Ten, kto o nie zadba, z góry stanie się lepszym kandydatem od tych, którzy o nich zapomną. Każdy powinien też sam ustalić dla siebie odpowiednią metodę szukania nowej pracy, bo jednych będzie interesować to, w jakiej branży znajdziesz zatrudnienie od ręki, podczas gdy dla innych najważniejsza okaże się możliwość pracy zdalnej. Te wszystkie wymagania związane z nowym stanowiskiem warto sobie wyznaczyć. Dzięki temu poszukiwania będą o niebo łatwiejsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here