jak odnaleźć siebie

Bardzo ciężko jest nam oceniać siebie, nasze zachowanie, to, w jaki sposób traktujemy swoją osobę, ale również inne osoby w około nas. Często się gubimy w naszych myślach, zastanawiamy, kim właściwie jesteśmy i jak odnaleźć siebie, aby być naprawdę szczęśliwym.

Nie ma chyba złotego środka na to pytanie, ale trzeba próbować osiągnąć cel znalezienia siebie prawdziwego i co najważniejsze – nie poddawać się niezależnie od tego, na jakim etapie jesteśmy. Bo wtedy będziemy w punkcie wyjścia i będzie nam o wiele trudniej zacząć wszystko od początku. Samymi myślami o zastanawianiem się nic nie zwołujemy, musimy to widzieć – widzieć to, co mamy zrobić, jak się zachowywać, żeby odnaleźć prawdziwego siebie. Najlepiej więc przygotować sobie duży notes, albo zeszyt i zacząć wypisywać nasze cechy charakteru.

Od czegoś trzeba zacząć, a to najlepszy sposób, aby sprawdzić, czy rzeczywiście tacy jesteśmy. O tyle ile zalety udaje nam się wymienić śpiewająco, z wadami jest zawsze problem, chociaż ich jest tez sporo. Najważniejsza uwaga przy wypisywaniu tych cech – szczerość. Jeśli będziemy zmyślać i wpisywać inne zalety, czy wady których nie mamy, nie uda nam się osiągnąć naszego celu. Kolejnym punktem są rzeczy, które lubimy i za którymi nie przepadamy.

Piszmy wszystko. Lubimy czekoladę – bosko, nie cierpimy nosić czapek- też super. Pamiętajmy, każda rzecz którą opisujemy tworzy nam pewną całość naszej osoby, naszego prawdziwego ja. Pisząc widzimy to, co piszemy i powoli zaczynamy się zastanawiać, czy tak jest rzeczywiście? A może nie lubimy kaszanki, a tak naprawdę nigdy jej nie próbowaliśmy?

To po co to pisać, skoro tak nie jest? Warto również zastanowić się nad sytuacjami, które powodują, że jesteśmy szczęśliwi i radośni i również takich, przez których ogarnia nas złość i smutek. To jedne z najważniejszych punktów, ponieważ będziemy wiedzieć, co z naszego życia wyeliminować, żebyśmy takich chwil smutnych w swoim życiu nie mieli. A dalej? dalej pomyślmy, co chcieliśmy zrobić, na co mieliśmy ochotę, a tego nie zrobiliśmy, nie osiągnęliśmy.

pewna siebie kobieta

Jakie są więc nasze marzenia, cele

Na pewno ma je każdy z nas, tylko chowa to gdzieś głęboko w swoich myślach. Boimy się mówić o tym głośno, bo po prostu nie wierzymy w to, że się uda. Tylko czemu mamy z tego rezygnować, skoro może to nam przynieść szczęście? a wiadomo doskonale, że człowiek szczęśliwy i spełniony, to człowiek prawdziwy. Tak więc, żeby odnaleźć swoje ja, swoje idealne lustro, trzeba realizować to, o czym się marzy i myśli. Jeżeli wiąże się to z wydatkami, to nie można od razu tego przekreślać i twierdzić, że jest o to nieosiągalne.

Czasem wystarczy trochę czasu. Marzymy o tym, żeby skoczyć ze spadochronem, a nie mamy funduszy na nasze marzenie, więc przestajemy o tym myśleć. Błąd. Odkładajmy co miesiąc pieniądze – nawet małą sumę, ale po kilku miesiącach zbierzemy potrzebną kwotę na nasz skok. Czasem jest tak, że nasza rodzina i znajomi znają nas bardziej, niż my sami. Dlaczego więc nie zapytać ich o to, co moglibyśmy w sobie zmienić? Jacy tak naprawdę jesteśmy? Oni powiedzą nam prawdę, nie mają potrzeby kłamać i nas oszukiwać.

Bo przecież cały czas szukamy siebie, swojego ja, swojego odbicia w lustrze. A gdyby tak gdzieś wyjechać? Pobyć przez kilka dni samemu. Z dala od ludzi, od cywilizacji. Uspokoić nasze myśli, zastanowić się nad sobą i naszym dalszym życiem. Taka odskocznia od naszego codziennego życia jest bardzo potrzebna, często uświadamia nam, że nie jesteśmy wcale tacy, jak myślimy. Że musimy w sobie zmienić wiele rzeczy, poznać siebie na nowo i być prawdziwym człowiekiem.

uwierzx w siebie

To nie jest łatwe, ale jest do osiągnięcia i zrealizowania

Z nami tak jest, że panicznie boimy się zmian, zarówno na stopniu zawodowym, jak i w naszym życiu prywatnym, boimy się, że nasza wewnętrzna zmiana nie będzie dobra, ale chodzi o to, aby być szczerym i prawdziwym, bo o to tak naprawdę w życiu chodzi i to jest najważniejsze. Nie bójmy się też realizować z celów i marzeń, bo to one są naszą drogą do szczęścia.

Jeżeli jesteśmy samotni i nie mamy nikogo u swojego boku – to na pewno się to zmieni i z pewnością pewnego dnia powiemy do kogoś kocham i cieszę się, że jestem z Tobą. Pamiętajmy – wszystko wymaga czasu i naszej cierpliwości. Jeżeli ją mamy, możemy być już z siebie bardzo dumni, bo to ogromnie ważna i dobra cecha, którą niestety nie wszyscy posiadają. Tak więc kochajmy, planujmy, realizujmy, kochajmy. W końcu odnajdziemy siebie i będziemy mogli powiedzieć: Jestem naprawdę szczęśliwym człowiekiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here