Ceny wózków widłowych – jak zapewnić niskie koszty dla przedsiębiorstwa?

W dobrze funkcjonującej gospodarce wszystkie składowe są jak elementy dobrze naoliwionego mechanizmu. W przypadku logistyki, spedycji, produkcji i magazynowania, trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez wózka widłowego. Cena takiego pojazdu może jednak być zaporą nie do przejścia dla małych i średnich przedsiębiorców. Czy muszą wobec tego rezygnować z działalności?

Wynajem wózka widłowego – korzystna opcja pod wieloma względami

Cena wózka widłowego jest zwykle kalkulowana w oparciu o korzyści, jakie pojazd ten przyniesie danej działalności. Nie jest zasadne wydawanie sporej sumy na nowy wózek widłowy, jeśli wykonywane czynności z jego udziałem są tylko okresowe i krótkotrwałe. W takich okolicznościach warto rozważyć krótkoterminowy wynajem wózka widłowego. Na rynku polskim nie brakuje firm, które zajmują się tym profesjonalnie – dobiorą dla nas wózek widłowy, jego rodzaj, wielkość, a także dostarczą maszynę, zapoznają z nią, a w razie awarii także szybko naprawią.

Krótkoterminowy wynajem wózka widłowego to także szansa dla startujących działalności, które do końca nie są przekonane, jakie maszyny zdadzą egzamin w warunkach ich firmy. Przez niedługi okres i za dość korzystną opłatą można przetestować kilka wariantów, nim postawi się na zakup całego taboru.

Istnieje również opcja na wynajem wózka widłowego długoterminowo. Jest ona wcale popularna wśród wielu zakładów produkcyjnych w Polsce, zwłaszcza tych z obcym kapitałem, gdzie zewnętrznie zleca się takie działania jak postawienie hali, utrzymanie ruchu, rekrutacje kadr czy właśnie obsługę taboru. Wózki widłowe są wówczas zawsze w dobrej kondycji – najemca dba o okresowe przeglądy.

Używane wózki widłowe – szansa na spore oszczędności

Rynek wtórny ma się doskonale. Ceny wózków widłowych używanych są oczywiście sporo mniejsze od tych katalogowych, ale… coś za coś. W zamian dostajemy wózek widłowy, który ma już za sobą sporo przepracowanych godzin. Tylko profesjonalna ekspertyza i ocena pojazdu powie nam, czy inwestycja nie będzie środkami wyrzuconymi w błoto.

Warto jednak już w tym miejscu zaznaczyć, że podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, części do wózków widłowych są łatwo dostępne i stosunkowo niedrogie. Lokalnie bez trudu jesteśmy w stanie znaleźć zamienniki do wózków widłowych znanych marek, które gwarantują porównywalną jakość i, co oczywiste, sporą oszczędność dla firmowej kiesy.

Serwis wózków widłowych – ogranicz koszta, utrzymując pojazd w dobrym stanie!

Szukając oszczędności dla przedsiębiorstwa czasem patrzymy tylko jednowymiarowo. Na pierwszy plan wysuwa się jednostkowa cena wózka widłowego. Wynajem, kupno nowej lub używanej maszyny to oczywiście doskonały punkt zaczepienia, ale w perspektywie długofalowej trzeba wziąć pod uwagę również koszty utrzymania. Serwis wózków widłowych to sprawa warta inwestycji. Regularne przeglądy oraz serwis zapewnią odpowiedni poziom techniczny, dzięki czemu awarii będzie mało i nawet wiekowe pojazdy będą radzić sobie z codziennymi wyzwaniami w przedsiębiorstwie.

Źródło: Dunpol.pl – Części do wózków widłowych Toyota

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here