Najpopularniejsze dzielnice mieszkaniowe w Poznaniu

Poznań to jedno z największych miast w Polsce, gdzie mieszka ponad pół miliona osób. W stolicy Wielkopolski jest wiele dzielnic, na które warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania idealnego dla siebie mieszkania. Podpowiadamy, gdzie warto sprawdzić oferty nowych „czterech kątów”.

Rynek pierwotny nieruchomości w Poznaniu jest bogaty i zróżnicowany. Dlatego można znaleźć zarówno lokale blisko centrum i miejskich rozrywek, jak i te doskonałe dla sympatyków zieleni i rekreacji na świeżym powietrzu. Ponadto nie brakuje osiedli atrakcyjnych dla rodzin z dziećmi czy studentów, którzy w przyszłości myślą o stałym zamieszkaniu w Wielkopolsce. Nowe mieszkania powstają w wielu częściach miastach, dlatego lokalizacja inwestycji to jedna z kluczowych spraw, którą warto przemyśleć jako pierwszą.

Co wyróżnia dzielnicę Rataje?

Według wyników sondy przeprowadzonej przez portal otodom.pl wśród ponad 3 tys. poznaniaków, na szczególną uwagę zasługują miejsca w miejskiej przestrzeni przygotowane z myślą o dzieciach[1]. Łatwy dostęp do bogatej infrastruktury dla najmłodszych z pewnością przypadnie do gustu rodzicom, którzy chcą zapewnić ciekawe atrakcje swoim pociechom. Ta część Nowego Miasta szybko się rozwija, także dzięki nowym lokalom, realizowanym przez dewelopera. Poznań na swym terenie posiada też popularne Jezioro Maltańskie, stanowiące jedno z ulubionych miejsc wypoczynku. Dodatkową atrakcją są działające Termy Maltańskie, czy stok narciarski. Ta dzielnica jest dobrze skomunikowana z pozostałymi, można łatwo przemieszczać się tramwajem lub autobusem. Rozmaite punkty handlowe są na wyciągnięcie ręki. – Lokalizacja to wciąż jeden z ważniejszych czynników determinujących wybory mieszkaniowe klientów. Dlatego nasze inwestycje powstają w pobliżu zielonych terenów z łatwym dostępem do sklepów, przedszkoli, szkół. Jesteśmy obecni także w dzielnicy Naramowice, w pobliżu rezerwatu przyrody. Z pewnością mieszkania w tych częściach miasta będą zyskiwać na wartości – przekonuje Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Murapol SA. Ogólnopolski deweloper w stolicy Wielkopolski proponuje trzy inwestycje powstające przy ul. W. Dymka, ul. Sielawy i ul. Wagrowskiej.

Mieszkania z zielonym widokiem

Na uwagę zasługują też wspominane Naramowice, które przypadną do gustu zwłaszcza osobom lubiącym spokojną i zieloną scenerię blisko własnego miejsca zamieszkania. Właśnie w tej dzielnicy wielu deweloperów lokuje swoje nowe inwestycje, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród poznaniaków. Inwestorzy proponują nowoczesne mieszkania z wieloma udogodnieniami, np. filtrami antysmogowymi, systemem smart home do inteligentnego zarządzania mediami we własnym lokalu, stacją ładowania samochodów elektrycznych. Niektórzy deweloperzy proponują także strzeżone osiedla, dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa przyszłych lokatorów.


[1] https://www.otodom.pl/wiadomosci/ranking-dzielnic/ktora-dzielnica-poznania-jest-najatrakcyjniejsza-id6578.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here