Masaż głęboki

Jednym z popularniejszych zabiegów fizjoterapeutycznych jest masaż, który był znany ludzkości już trzy tysiące lat temu. Na chwilę obecną w gabinetach można skorzystać już nie tylko z masażu klasycznego, ale także głębokiego, który skutecznie wpływa na kondycję układu mięśniowo-szkieletowego. Sprawdź, jakie korzyści niesie ze sobą masaż głęboki i kiedy warto z niego skorzystać.

Masaż tkanek głębokich – na czym polega?

Ten rodzaj zabiegu fizjoterapeutycznego jest ukierunkowany przede wszystkim na przywrócenie prawidłowych funkcji narządowi ruchu. Masaż ten polega na wykorzystaniu odpowiednich technik manualnych, dzięki którym można skutecznie wyeliminować napięcie oraz inne dysfunkcje w obrębie układu mięśniowo-powięziowego. Pomimo swojej nazwy zabieg nie wiąże się z koniecznością ingerowania w najgłębiej położone tkanki. Praca głęboka w tym przypadku oznacza oddziaływanie przy odpowiednio dobranej sile nacisku, która ma za zadanie zmianę struktury i ruchomości tkanek.

Jakie korzyści płyną z masażu głębokiego?

Efekty prawidłowo przeprowadzonego masażu tkanek głębokich na ogół można zauważyć już po pierwszej sesji. W pierwszych dniach po zabiegu można wprawdzie odczuwać delikatny ból po ucisku i dyskomfort mięśniowy, ale dolegliwości te zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni. Długotrwałe korzyści płynące z masażu głębokiego to:

  • regulacja i rozluźnienie napięcia mięśniowego,
  • zmniejszenie dolegliwości bólowych w obrębie układu mięśniowo-powięziowego,
  • stymulacja krążenia krwi,
  • wzmocnienie procesu oczyszczania z toksyn,
  • poprawa postawy ciała,
  • polepszenie jakości snu.

Kiedy warto skorzystać z masażu tkanek głębokich?

Na profesjonalny masaż głęboki warto wybrać się w sytuacji, kiedy zmagamy się z przewlekłym bólem w obrębie układu mięśniowego, który utrudnia nam codzienne funkcjonowanie. Zabieg ten jest także polecany w przypadku takich przypadłości jak rwa barkowa, zespół bólowy kręgosłupa, drętwienie kończyn, zachwiania równowagi oraz zespół cieśni nadgarstka. Masaż tkanek głęboki powinien też pomóc pacjentom ze schorzeniami o charakterze przeciążeniowym (kolano skoczka, łokieć tenisisty, neuropatia nerwu grzbietowego łopatki itp.).

Podsumowanie

Jak się okazuje, zastosowanie masażu głębokiego jest dość szerokie. W naszym gabinecie osteopatyczno – rehabilitacyjnym Resteo w Poznaniu możemy zaproponować specjalistyczny masaż tkanek głębokich, którego rezultaty są odczuwalne już po pierwszej sesji. Zabieg wbrew powszechnie panującym przekonaniom nie jest bolesny, przynosząc doskonałe efekty zwłaszcza w przypadku schorzeń przewlekłych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here