Koronka gipiura – delikatność i elegancja, która nie wychodzi z mody

W ofercie hurtowni koronek ważne miejsce zajmuje gipiura. Znana i bardzo ceniona od wielu lat, wciąż ma olbrzymie zastosowanie w przemyśle odzieżowym, szczególnie upodobali ją sobie projektanci sukien. Koronka ślubna musi być delikatna i misternie wykonana, gipiura jest zdecydowanie najwdzięczniejszą tkaniną ozdobną. Jakie jest zastosowanie gipiury i kiedy warto o nią pytać w hurtowni koronek?

Koronka gipiura – skąd wzięła się jej popularność?

To właśnie ten eteryczny, ulotny charakter haftów sprawia, że są tak doskonałym dodatkiem przy produkcji odzieży i bielizny. Suknie przystrajane koronką ślubną posiadają w sobie ten element delikatności, typowy dla Panny Młodej. Hurtownia koronek to miejsce, w którym gipiura dostępna jest w najlepszej cenie. Korona gipiurowa na metry opłaca się jednak bardziej salonom oraz zakładom, które specjalizują się w produkcji odzieży, a niżeli do drobnych, własnoręcznych robót.

Koronka gipiura swoją popularność zyskała dzięki częściowo transparentnemu, misternemu charakterowi. Rozbudowane, haftowane wzory często nawiązują do motywów kwiatowych, swoim charakterem bardzo przypominają dostojne wzornictwo, typowe dla XIX w. Mimo, że koronka gipiura jest typowo klasycznym haftem, doskonale odnajduje się w kreacjach współczesnych, jako element ozdobny dla kobiecych sukien czy bluzek. Żaden nadruk czy jeansowy dodatek nie jest w stanie tak upiększyć, jak tkanina koronkowa. Gipiura to ich „królowa” – symbol elegancji i wysublimowanego gustu.

biel

Koronka gipiurowa – czy tylko do produkcji firan i obrusów?

Oprócz odzieży, elementy koronki gipiury znajdują się też w dużej części jako ozdoba firan, obrusów, serwetek i zasłon. Hurtownia haftów zaopatruje zarówno małych producentów, którzy wręcz rzemieślniczo zajmują się wyrobami tego typu, jak i wielkie firmy hafciarskie, które produkują tego typu wyroby seryjnie. Gipiura w społeczeństwie bardzo często kojarzy się właśnie z elementami wystroju domu. Jej uniwersalność można docenić dopiero, gdy niemal bez zmian przeniesie się ją na płaszczyznę odzieżową. Wówczas poważny, trochę nazbyt dostojny styl, zmienia się z miejsca w coś bardzo modnego i gustownego – w sukniach najczęściej koronka ślubna przystraja okolicę pleców, dekoltu, czasem także rękawy i krawędzie sukni.

slubne

Przykład zastosowania koronki gipiurowej

Uwielbiasz koronkę i szukasz inspiracji lub pretekstu, żeby udać się na zakupy do hurtowni koronek? Oto przykład ciekawego zastosowania! Jest nim koronka gipiura w sukience trapezowej. Uniwersalny fason oraz biała tkanina sprawią, że suknia może być wykorzystywana w formie casual, jak i business. Czarna koronka gipiura jest tutaj wykorzystana jak typowa, haftowana ozdoba rękawów oraz jako wykończenie dolnej krawędzi sukni – jednocześnie troszkę ją wydłużając. Czarno-biała sukienka na każdą okazję z elementami gipiury? Proszę bardzo!

Fotografie: Producent koronek Prostyl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here