Jak wygląda rynek nowych mieszkań w Poznaniu

Zapotrzebowanie na mieszkania od wielu lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. W największych polskich miastach nieustannie realizowane są kolejne inwestycje deweloperskie. Wiele osób zastanawia się nad zakupem mieszkania w Poznaniu, stolicy województwa wielkopolskiego. Jak wygląda rynek nowych mieszkań w tym mieście? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Poznań – jeden z najważniejszych ośrodków miejskich w Polsce

Poznań to jedno z największych miast w Polsce, gdzie działa cała masa firm, placówek edukacyjnych czy kulturalnych. Oferta skierowana do obywateli jest bardzo interesująca, dlatego nie ma się co dziwić, że tak wiele osób chce zamieszkać na stałe w stolicy województwa wielkopolskiego. 

Nowe mieszkania w Poznaniu – jak wygląda tutejszy rynek? Trzeba przyznać, że każdego roku realizowanych jest tu bardzo wiele inwestycji deweloperskich, dlatego każda zainteresowana osoba znajdzie takie mieszkanie, które będzie odpowiadało jej potrzebom i możliwościom finansowym. 

Charakterystyka poznańskiego rynku nieruchomości 

Rynek nowych mieszkań w Poznaniu – czym się charakteryzuje? Należy wskazać, że nowe inwestycje mieszkaniowe są realizowane zarówno w ścisłym centrum miasta jak i na peryferiach. Osoby, którym zależy na tym, by być z dala od miejskiego zgiełku, a jednocześnie mieć dostęp do wszelkich miejskich atrakcji, na pewno bez trudu odnajdą mieszkanie w dogodnej lokalizacji. 

Każdego roku w Poznaniu oddawanych jest kilka tysięcy nowych mieszkań. Wynika to przede wszystkim z ogromnego zapotrzebowania. W ofercie deweloperów znajdziemy zarówno niewielkie mieszkania – kawalerki o powierzchni około 20 metrów kwadratowych jak i przestronne wille o powierzchni znacznie przekraczającej 120 metrów kwadratowych. Oferty nowych mieszkań są wprost dostosowane do aktualnych trendów, sytuacji gospodarczej oraz potrzeb klientów. 

Charakterystyka poznańskiego rynku nieruchomości

Ceny mieszkań w poszczególnych dzielnicach 

Zdecydowanie największy wpływ na cenę nowego mieszkania ma jego lokalizacja. Gdy podejmiemy decyzję o zakupie nieruchomości na Starym Mieście, musimy liczyć się z tym, że cena z pewnością będzie najwyższa. Wśród dzielnic, w których obowiązują najwyższe ceny, znajduje się także Główna i Ławica. Dane te pochodzą ze statystyk zebranych przez portal rynekpierwotny.pl.

Z kolei stosunkowo tanie nowe mieszkania w Poznaniu można zakupić w dzielnicach: Morasko-Radojewo, Fabianowo-Kotowo oraz Głuszyna. Dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój oraz nie przeszkadzają im dojazdy do centrum, te lokalizacje będą strzałem w dziesiątkę. 

Od czego zależą ceny mieszkań w Poznaniu? 

Ceny nowych mieszkań w Poznaniu są niższe niż w Warszawie czy Gdańsku, jednak należą do najwyższych w Polsce. Jest to spowodowane przede wszystkim bardzo dużym zainteresowaniem. Na wysokość cen wpływa także metraż oraz lokalizacja – wyraźnie tańsze są mieszkania usytuowane na obrzeżach stolicy Wielkopolski.

Decyzję odnośnie wyboru lokalizacji, w której zakupimy swoje „M” warto podjąć w sposób bardzo przemyślany, ponieważ tylko wtedy będziemy mieli pewność, że zdecydowaliśmy się na mieszkanie w pełni odpowiadające naszym potrzebom. 

Zachęcamy, by sprawdzić nowe mieszkania w Poznaniu na Morizon.pl – jest to portal ogłoszeniowy, na którym każdego dnia publikowane są dziesiątki różnorodnych ofert. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here