czy warto iść na studia w 2021 roku
fot. Pexels.com

Trwająca pandemia zmusza nas do spędzania czasu w domu. Obecnie większość rzeczy musimy robić online – tak jest między innymi z pracą, szkołą i studiami. Tak rzeczywistość wygląda już od roku i nie zapowiada się, żeby miało się to zmienić w najbliższym czasie. Czy mimo panujących utrudnień maturzyści powinni się wybrać na studia w 2021 roku? A może lepiej, żeby się jeszcze wstrzymali z tą decyzją? 

Przeczytaj też: https://www.daysandplaces.pl/studia-2021-poradnik-dla-maturzystow/

Edukacja online

Do tej pory po egzaminach maturalnych większość maturzystów szła na studia. W obecnych pandemicznych czasach nie jest to już tak oczywisty wybór ścieżki kariery. Przez ostatni rok uczniowie szkół licealnych zdążyli się przekonać na własnej skórze, jak wygląda nauka przez aplikację Microsoft Teams. Edukacja online zdecydowanie nie należy do przyjemnych, zwłaszcza jeśli musimy przygotować się do matury. Jeśli już w liceum nie odpowiada nam taki tryb nauczania, to jak będzie w przypadku studiów wyższych? 

Studia 2021 – czy nauka w trybie online jest odpowiednia?

Choć na pozór studia online mogą wydawać się dużym udogodnieniem, w rzeczywistości taki tryb nauki ma jeszcze wiele mankamentów, które na dłuższą metę mogą zacząć nas irytować. Jednym z niedogodności jest to, że wielu wykładowców jest dość wiekowa i niekoniecznie potrafi obsługiwać nowoczesne technologie. Przykładowo wykładowca proszony przez studentów o przesłanie notatek z wykładu, nie potrafił tego zrobić za pomocą Teamsa. Na szczęście nie jest to typ umiejętności, której nie można się z biegiem czasu nauczyć. Minusem studiów online może być też to, że przekazywanie wiedzy przez wykładowców może być mniej efektywne – brak wystarczającej interakcji ze studentami oraz utrudnienia w prezentowaniu informacji może generować wiele niedopowiedzeń. Poza tym przez studia online wykładowcy nie będą nas kojarzyć z wyglądu – w zależności od potrzeb nie jest to wygodne dla obu stron. Jeśli jednak kierunek studiów, które wybierzemy, są esencją naszych zainteresowań, nauka w trybie online nie powinna być dla nas większą przeszkodą, ponieważ sami często jesteśmy skorzy do poszukiwania wiedzy poza granicami uczelni.

Zobacz także: http://www.beyouty.pl/prezent-zrob-to-sam/

 

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here