Szukam pracy w Poznaniu

Poznań jest jednym z najnowocześniejszych miast w Polsce. Na terenie aglomeracji znajdują się zakłady produkcyjne, w mieście zaś dominuje branża usługowa. Szukasz pracy w Poznaniu? Dowiedz się, w których branżach możesz znaleźć zatrudnienie!

Czy warto pracować w Poznaniu?

Poznań to główny ośrodek miejski Wielkopolski. Miasto jest centrum kulturalnym, sportowym i edukacyjnym tej części Polski. Ze względu na dużo inwestycji zagranicznych, nie trudno tutaj o dobrze płatną pracę. Według oficjalnych statystyk, w mieście bezrobocie jest wyjątkowo niskie i wynosi 1,2%. Pracodawcy wciąż poszukują nowych pracowników, szczególnie potrzebni są analitycy komputerowi, graficy, księgowi, lekarze, farmaceuci oraz weterynarze. W ponad półmilionowym mieście jest wiele zawodów deficytowych, również takich, które nie wymagają wyższego wykształcenia. Aby miasto mogło dalej się rozwijać, konieczne jest przyciągnięcie kapitału ludzkiego do miasta. Pracodawcy zmagający się z niedostatkiem siły roboczej nierzadko oferują konkurencyjne stawki, aby zachęcić ludzi do pracy.

Praca w województwie wielkopolskim

W województwie wielkopolskim najwięcej osób pracuje w aglomeracji poznańskiej, która obejmuje miasto centralne Poznań oraz okoliczne zurbanizowane gminy. Na terenie objętym aglomeracją znajdują się liczne zakłady produkcyjne. Bardzo dobrze rozwinięty jest przemysł motoryzacyjny, w tym branża automotive. Istotną gałęzią gospodarki w Wielkopolsce jest również turystyka, która co roku umożliwia zatrudnienie tysiącom pracowników. Pracę można podjąć w branży hotelowej oraz gastronomicznej.

Poznań to także miasto przedsiębiorców. Na terenie aglomeracji funkcjonuje wiele programów stymulujących przedsiębiorczość. Z pomocą środków oraz porad ekspertów można otworzyć własną działalność gospodarczą. W mieście na wysokie zarobki mogą liczyć osoby dysponujące wykształceniem zawodowym, ze szczególnym uwzględnieniem murarzy, zbrojarzy, cieśli, malarzy, pracowników budowlanych (szczególnie specjalistów od wykończeń) oraz hydraulików. Średnie wynagrodzenie brutto w Poznaniu wynosi 4900 zł. Jednak w zależności od kwalifikacji lub posiadanego wykształcenia, ta kwota może być dużo wyższa. Pracodawcy zwracają uwagę na doświadczenie oraz znajomość języków obcych. Miasto stoi otworem także dla cudzoziemców, którzy chcą pojąć pracę na pełny etat. Praca Poznań jest dla każdego, w mieście pracodawcy oferują zarówno pełne zatrudnienie, jak i sezonowe. Z łatwością można dopasować oferty do własnych oczekiwań finansowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here