Piękne spojrzenie jest w modzie już od dawna. Na co dzień wybieramy raczej delikatny makijaż, a nasza stylizacja musi być dostosowana do miejsca, w jakim pracujemy. Ostatnio bardzo modne jest podkreślanie wyglądu sztucznymi rzęsami.

Stylizacja rzęs to dziś bardzo pożądana umiejętność.

Do tego stopnia popularna, że są specjalne kursy uczące odpowiedniej pielęgnacji i stylizacji. Oczywiście osoby zajmujące się oprawą naszych oczu, muszą być odpowiednio przeszkolone. Oko jest bardzo wrażliwym organem, a zastosowanie nieodpowiednich kosmetyków może spowodować, nie tylko alergię, ale też poważne problemy ze wzrokiem.
Najczęściej na odważne stylizacje decydujemy się, gdy jesteśmy na wakacjach. Urlop zawsze sprzyja szaleństwu. Latem odsłaniamy ciało, bawimy się, jesteśmy po prostu na luzie.
Nasz wakacyjny wygląd może podkreślić odpowiednia stylizacja rzęs.

Mamy do wyboru wiele wariantów. Włoski można zagęścić w sposób naturalny, można je przedłużyć na całej długości powieki lub też w zewnętrznych kącikach oczu. Oczywiście należy też je dopasować do kondycji naszych własnych rzęs. Pamiętać trzeba, że sztuczne rzęsy nie lubią moczenia się w wodzie, konieczne jest zachowanie ostrożności. Wilgotność też ma wpływ na trwałość stylizacji. Więc jeśli lubimy szaleństwa w wodzie to lepiej zrezygnować z tego rodzaju zabiegów. Istotną sprawą jest, że doczepianych kępek nie wolno pociągać maskarą. Nie lubią one też pocierania ani suszenia.
Innym rozwiązaniem są kolorowe kosmetyki. W każdej drogerii półki uginają się pod ilością kolorowych tuszu, odżywek i innych akcesoriów niezbędnych do podkreślenia naszej urody.
Najłatwiejszym wyborem jest zakup kolorowego tuszu.

Jeśli nie jesteśmy pewne, w jakim kolorze będzie nam do twarzy, warto w sklepie wypróbować po kolei każdy z nich. Od razu, możemy też sprawdzić, jak on się zmywa. Gdy zamierzamy często korzystać z kąpieli w wodzie, warto zainwestować w tusz wodoodporny. Zagwarantuje on nam, że po zetknięciu się z płynem nie będziemy wyglądały jak przysłowiowe pandy.

Bardzo modne jest podkreślanie tylko końcówek rzęs. Jeśli jesteśmy posiadaczkami gęstych, długich włosków idealnie możemy kolorem musnąć same końcówki. Spowoduje to, że podkręcą się one jeszcze bardziej, ale nie będą wyglądały sztucznie.
Jak widać, stylizacja rzęs to nie tylko sztuczne doczepianie włosków, ale też dobieranie koloru oraz porady z zakresu pielęgnacji. Dobra stylistka powinna doradzić nam, w jakiej proporcji zagęszczenia włosków będziemy wyglądać najlepiej, przecież żadna z nas nie chce wyglądać jak pomalowana lalka.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here